Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Jaký vybrat šátek pro listopadové miminko? Není v nošení dítěte skolióza u matky překážkou?

Zodpovězené
3. čer 2019

Dobrý den,

v listopadu se nám narodí první miminko a určitě bych chtěla pořídit šátek a nosit minimálně doma, od jara pak občas i venku dle potřeb miminka. Jaký je prosím pro mě vhodný typ? Měřím 160cm, velikost 36.

A nemůže nošení v šátku zhoršit moji skoliózu?

Dobrý den,

začala bych tou skoliózou. My se bohužel nemůžeme vyjadřovat k otázce zdravotního stavu. To je vždy na Vašem zvážení, případně vyjádření lékaře.
Nicméně nošením šátku právě eliminujete jednostrannou zátěž, když nosíte své miminko na jedné ruce, na boku. Tudíž by nošení v šátku mělo Vašim zádům spíše ulevit, alespoň taková je naše osobní zkušenost. 🙂

A teď k tomu šátku...
V podstatě nejste omezena ničím a můžete vybírat z jakékoliv příměsi. Pokud byste vybírala šátek pro nošení novorozence, tak tam bych se snažila vyhnout se příměsi vlny, která může pokožku malých dětí dráždit. Také by byl lepší šátek spíše lehčí, s gramáží kolem 250 - 280 g/m, aby látky nebylo zbytečně mnoho.

Pokud už bude miminko při nošení větší, tedy 3-4 měsíce, tak už bych vybírala šátek s gramáží od 280 g/m a výše (čím vyšší gramáž, tím víc těžší látky na vás - proto bych se pro letní měsíce dívala po šátku do max. 310 g/m).

na výběr máte příměsi jako Tencel, Repreve, hedvábí nebo čistě bavlněný - tyto materiály obvykle nevyžadují příliš mnoho zanášení a jsou hned po vyprání měkké.

Při Vaši velikosti a výšce by Vám měla stačit vel. 5, případně univerzální vel. 6.

Přeji hezký den

Isabela z moisha.cz