Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Nosítko Mei Tai Lovetie. Jak se správně uvazuje?

Zodpovězené
13. srp 2019

Dobrý den,

mám 5 měsíčního syna, nosím ho od narození... Bohužel mám trochu problémy s krční páteří, uvazuji dle youtube, ale připadá mi, že to pořád tíhne na jednu stranu a ta mě pak bolí. Chci se zeptat, jak se nosítko správně uvazuje?

Nosím denně.

Děkuji!

Dobrý den,

5 měsíční dítě už je poměrně velmi aktivní v bdělém stavu a tak vždy kouká a zajímá se o dění kolem něj, otáčí se, vyklání a i s ohledem na váhový přírůstek už je nošení na břiše znát a je dobré zvolit nosící pomůcku, ať šátek, nebo nosítko, které tyto potřeby, co do pohodlnosti a opory splňuje.

Mei Tai, už v tomto období často není pohodlné, obzvláště ty, které jsou šité v jednoduchém střihu a z toho pramení i Vaše problémy. Doporučila bych Vám raději kvalitní šátek s vyšší gramáží či příměsí jako např. tady : https://www.moisha.cz/
nebo zde https://www.isatky.cz/

Pokud byste si více věřila v nosítku pak i zde je veliký výběr.

Nejpříjemnější jsou nosítka šitá přímo ze šátkoviny, tedy z materiálu, ve kterém se nosí děti. Jsou tkané tak, aby pružily správným směrem, často jsou tkány z příměsí, které mají termoregulační vlastnosti či vlastnosti zvyšující nosící komfort. Nosítka šitá z těchto materiálů pak jsou také velice pohodlná, jak pro nosiče tak pro malého nošence.
např. https://www.moisha.cz/nositka/
dále pak jsou velice kvalitní a příjemné značky českých výrobců Monilu, Donkey, Andala, Martys atd, které také šijí nosítka v roustoucích verzích.

či např. zde https://www.isatky.cz/prezkove-nositko-2/

Pro správný výběr je ideální možnost si nosítka vyzkoušet, což můžete buď v některých podpůrných mateřských centrech ve svém okolí nebo na některých srazech a akcích pořádaných ve vašem okolí FB skupinkami.

Přeji dobrý výběr a mnoho pronošených chvil.

Silvie
Bejbacek.cz