Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Nosítko TULA Explore. Je ergonomické?

Zodpovězené
KočárkyNošeníErgonomická nosítkaNošení dětíŠátek na nošení dětíElastický šátekPevný šátekMateriály pevných šátkůMiminkoMateřské centrum
23. bře 2020

Dobrý den,

líbí se mi nosítko TULA Explore. Nosit bych chtěla miminko od narození a jen příležitostně (venčení pejska, výlety do přírody). Na klasické procházky chci používat kočárek. Moc recenzí jsem na toto nosítko nenašla. Pouze jednu, kde je upozornění, že se nejedná o ergonomické nosítko. Výrobce však uvádí, že se o ergonomické nosítko jedná.

Jak to prosím je?

Předem moc děkuji za odpověď.
Přeji hezký den, Romana.

Dobrý den,

Tula Explore je nosítko velmi diskutované a ne úplně dobře hodnocené s ohledem na to, že výrobce uvádí, že lze nosit i dítě čelem od rodiče. Toto rozhodně nedoporučujeme, a proto i toto nosítko nevnímáme jako dobré. Jde i o to, jak je šito, přizpůsobeno tak, že vlastně tento kompromis tvar zádovky ovlivňuje. Dnes je na trhu veliký výběr opravdu kvalitních nosítek za dobré ceny, s hezkými designy a také i na delší časové období ( velikost dítěte).

Nejpříjemnější jsou nosítka šitá přímo ze šátkoviny, tedy z materiálu, ve kterém se nosí děti. Jsou tkané tak, aby pružily správným směrem, často jsou tkány z příměsí, které mají termoregulační vlastnosti či vlastnosti zvyšující nosící komfort. Nosítka šitá z těchto materiálů pak jsou také velice pohodlná, jak pro nosiče tak pro malého nošence.
např. https://www.isatky.cz/rostouci-nositko/
Dále pak jsou velice kvalitní a příjemné značky českých výrobců Moisha, Monilu, Donkey, Andala, Martys atd, které také šijí nosítka v roustoucích verzích.

Či např. zde https://www.isatky.cz/moisha-grow/

Pro správný výběr je ideální možnost si nosítka vyzkoušet, což můžete buď v některých podpůrných mateřských centrech ve svém okolí nebo na některých srazech a akcích pořádaných ve vašem okolí FB skupinkami.

Přeji dobrý výběr a mnoho pronošených chvil.

Silvie z Bejbacek.cz

www.moisha.cz ; mail: moisha@moisha.cz
www.bejbacek.cz ; mail: vivina@seznam.cz
www.isatky.cz