Nosítko TULA Explore. Je ergonomické?

Zodpovězené
23. bře 2020

Dobrý den,

líbí se mi nosítko TULA Explore. Nosit bych chtěla miminko od narození a jen příležitostně (venčení pejska, výlety do přírody). Na klasické procházky chci používat kočárek. Moc recenzí jsem na toto nosítko nenašla. Pouze jednu, kde je upozornění, že se nejedná o ergonomické nosítko. Výrobce však uvádí, že se o ergonomické nosítko jedná.

Jak to prosím je?

Předem moc děkuji za odpověď.
Přeji hezký den, Romana.

Dobrý den,

Tula Explore je nosítko velmi diskutované a ne úplně dobře hodnocené s ohledem na to, že výrobce uvádí, že lze nosit i dítě čelem od rodiče. Toto rozhodně nedoporučujeme, a proto i toto nosítko nevnímáme jako dobré. Jde i o to, jak je šito, přizpůsobeno tak, že vlastně tento kompromis tvar zádovky ovlivňuje. Dnes je na trhu veliký výběr opravdu kvalitních nosítek za dobré ceny, s hezkými designy a také i na delší časové období ( velikost dítěte).

Nejpříjemnější jsou nosítka šitá přímo ze šátkoviny, tedy z materiálu, ve kterém se nosí děti. Jsou tkané tak, aby pružily správným směrem, často jsou tkány z příměsí, které mají termoregulační vlastnosti či vlastnosti zvyšující nosící komfort. Nosítka šitá z těchto materiálů pak jsou také velice pohodlná, jak pro nosiče tak pro malého nošence.
např. https://www.isatky.cz/rostouci-nositko/
Dále pak jsou velice kvalitní a příjemné značky českých výrobců Moisha, Monilu, Donkey, Andala, Martys atd, které také šijí nosítka v roustoucích verzích.

Či např. zde https://www.isatky.cz/moisha-grow/

Pro správný výběr je ideální možnost si nosítka vyzkoušet, což můžete buď v některých podpůrných mateřských centrech ve svém okolí nebo na některých srazech a akcích pořádaných ve vašem okolí FB skupinkami.

Přeji dobrý výběr a mnoho pronošených chvil.

Silvie z Bejbacek.cz

www.moisha.cz ; mail: moisha@moisha.cz
www.bejbacek.cz ; mail: vivina@seznam.cz
www.isatky.cz