Máta v minerálkách. Může se v těhotenství?

Zodpovězené
18. dub 2022

Dobrý den,

chci se zeptat, zda se mohou minerálky s obsahem máty pít v těhotenství. Četla jsem, že máta způsobuje potraty.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

hezky to mají zpracované i tady na MK: https://www.modrykonik.cz/jsem-tehotna/mata-v-tehotenstvi/

Obecně není čeho se bát u drtivé většiny bylin, pokud se bavíme o občasném použití a běžných odvarech. Totéž bych přiřadil k mátě.

Moc nevěřte takovým těm internetovým přehledům, které hýří "rozkládáním červených krvinek " a podobnými výkřiky.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň