Občasné pití vína. Může uškodit synovit, kterého plně kojím?

Zodpovězené
7. pro 2020

Dobrý den,

obracím se na Vás s jednou otázkou. Před těhotenstvím jsem víno nepila, nechutnalo mi. No jak se nám narodil malý, postupně dostávám na něj čas od času chuť.

Moje otázka proto zní: Mohu si občas (řekněme jednou za dva týdny) vypít sklenici vína, kdy plně kojím syna (3měsíců)?

Nemůže mu příjem alkoholu uškodit?

Vzhledem k tomu, že jsem alkohol nikdy předtím nepila, mám v tomto směru dost velké pochybnosti.

Za případnou odpověď velmi pěkně děkuji🤍.

Dobrý den,

jednoduše se dá říci "všeho s mírou". Tedy jednou za dva týdny jedna sklenice vína je plně OK. Našel jsem pro Vás hezké povídání na toto téma zde: https://www.maminka.cz/clanek/piti-alkoholu-pri...

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň