Neskutečná chuť na birell v těhotenství - mohu ho pít?

lucitka91
30. čer 2019

Ahojky maminky, nevim jak to popsat ale co jsem tehu tak mam ohromnou chut na birell. Nikdy předtím jsem pivo ani birell nepila ale ted se toho nemuzu zbavit. Slozeni obsahuje max. 0,5 % alkoholu. Může to ublížit miminku? Predem dekuji za odpovedi

verunkanatalka
30. čer 2019

Klidně si dej..když jin nevypiješ 30...

gruyerre
30. čer 2019

@lucitka91 samozřejmě, že si můžeš úplně klidně dát

jaja01k
30. čer 2019

Dej si, miminku to nijak neublíží.

bayt
30. čer 2019

@lucitka91 Je to zajímavé, že spousta těhotných mívá chutě na pivo. Nevím, čím to je. Já jsem měla taky, a to pivo normálně nepiju, ale nedala jsem si. U mě to asi byla známka dehydratace, ve vedrech jsem musela opravdu pít klidně tři litry vody.

Ale ne že by ti jedna plechovka ublížila :D

pipi_puncocha
30. čer 2019

Určitě si dej. Já ho piju každý den teď v těch vedrech - snažím se vybírat ty 0.0% a nebo 0.3%, ale myslím, že ani 0.5% není nic co by miminku ublížilo. 😉

sarrita
30. čer 2019

Úplně v klidu si dej. 😉 Já jsem zase měla chuť na Fernet a když jsem to říkala doktorovi, tak mi tehdy řekl, že když si dám občas malého panáka, tak to miminku do organismu ani nedojde. Nejhorší prý je se totálně opít.

anezkak
30. čer 2019

ja uz jsem mela za cele tehotenstvi asi 5 ks.. dobre mi to prolejva mocak 😊

zelnahlava
30. čer 2019

Když toho do sebe nenaliješ hekťák tak je to pohodička, dej si 🙂

elikup
30. čer 2019

Když něco obsahuje alkohol a víš to, je určitě lepší se tomu vyhnout. Navždy budeš vědět, že ať se stane cokoli, nemohl za to ten alkohol.
Mám pochopení pro tvé chutě 🙂
Těhotenství brzy skončí.
Dítě neumí alkohol odbourávat.
Dala bys alkohol novorozenci? No a v prenatálu je ještě mnohem zranitelnější.
Tolik fakt, žádné názory.

anezkak
30. čer 2019

@elikup ale birel zadny alkohol neobsahuje🤔

prominte damy, ja tuhle diskuzi vubec nechapu. To je, jako kdybych napsala, ze mam strasnou chut porad na peceny kure..co s tim 🤔

kkacca
30. čer 2019

@anezkak no a já bych ti odpověděla, dala bys kuře novorozenci, nedala, tak vidíš :D

anezkak
30. čer 2019

@kkacca takze mam jist jen sunar jo? 😀

alcar
30. čer 2019

Tak nebudeme to dramatizovat, mimcu to neublizi, klidne si obcas dej. 😉 Vit. B je paradni na rust mimca. 🙂

alcar
30. čer 2019

@kkacca 😂👍

kkacca
30. čer 2019

@anezkak nene, musíš si najít kojnou, sunar je svinstvo 🙂)

eeevee
30. čer 2019

@anezkak sunar je podle některých zlo, jedině si najít kojnou 😂

konidana
30. čer 2019

@bayt a já to měla obráceně 😅 Tělo ví co dělá 😉 Před otehotnenim jsem dala občas 3 za odpoledne, klidně i 5, když byla příležitost. V těhotenství mi žaludek vracel už druhý lok, i birela😅 Jedno malý pivo neublíží. Já si užila půlku plzně k obědu hned po porodu v porodnici😎

konidana
30. čer 2019

@anezkak obsahuje, posledně mi ho kasa v krámě kvůli tem 0.5% nedala na stravenku🤣 ale to množství v jednom je tak minimální, že fakt ničemu nevadí. Jednou u 3.birela jsem už začínala cítit, ze to neni nealko.

malinkaelinka
30. čer 2019

Ehm já si občas dám malou desítku a výčitky fakt nemám - nesmírně mi to teď ve 3.trimestru pomáhá na trávení. Birella a radlery vůbec neřeším, však je to nealko varianta ne?? Pro řidiče, vylecene alkoholiky i těhotné jako dělané 🙂 A to půl procento? Víc alkoholu se mi do krve dostane, když si mažu lýtka Alpou 🙂

joripage
30. čer 2019

Jeden denně určitě neublíží 😉 já to mám naopak, byla jsem na něm závislá, každý večer jeden vychlazeny a teď v těhu absolutně bez chuti na pivo🤷‍♀️ u dcery to bylo naopak, do té doby jsem pivo nikdy nepila, fuj ble a co jsem byla těhotná s ní, tak jsem najednou musela mít pivo 😃

klllarinka01
30. čer 2019

Mam to taky stejne. A v horkem dnu birell fakt bodnul. 🙂

aimininka
30. čer 2019

@lucitka91 já to měla při druhem dítěti taky 😀

kuliseks
30. čer 2019

Ja pivo teda trochu pila i driv, ale s tehotenstvim to nealko jelo teda dost 🙂 a drzi se me to i dal s druhym synem i po tehotenstvi 😄mnam mnam. Jedno nealko denne opravdi resit nemusis.. 😉

krausik_88
30. čer 2019

Uplne v pohode si dej, ja ho piju skoro cele tehu...jedine po nem nemam zizen...ja piju teda birel hrozno...moc mi chutna😉

anetlask
30. čer 2019

Já piju i Plzeň 😂😂🤷 třeba jen třetinku ale dám si 🙂

verace81
1. črc 2019

Když je to chuť jen na pivo tak to si klidně můžeš dát já to měla horší u dcery jsem měla šílenou chuť na jakýkoliv alkohol. V obchodě jsem nemohla jít uličkou kde prodávali alkohol připadala jsem si jak alkoholička která má absťák. Často jsem pila víno, ale jen půl decky i tak jsem si připadala hrozně, ale nemohla jsem si pomoct. Naštěstí v dalším těhotenství už se to neopakovalo 😝

elikup
1. črc 2019

@anezkak žádný alkohol? 0,5 % neni nula 🙂 0 % je žádný. Uz i Radler vyrábí 0,0 % Radler.

urtica
1. črc 2019

@elikup Lidské tělo vyrobí samo o sobě denně až 10 mg alkoholu, jeden půllitr birellu obsahuje cca 2,5 mg...

Osobně bych se toho nebála - ač pivo nemusím u prvního dítěte jsem na ně taky měla chuť a Birell jsem si občas dopřála.

sarka256
2. črc 2019

Moje tchýně musela mít každý večer skleničku piva a párek 😁, když čekala přítele..A je vyštudovanej inženýr 😂😂😂 .. Bez zdravotních problémů.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru