Omega 3 v těhotenství. Jsou vhodné?

Zodpovězené
10. zář 2020

Dobrý den,

jsem v 18. týdnu těhotenství a koupila jsem si v DM drogerii vitamíny omega 3, je vhodné jejich užívání v těhotenství?

Viz. odkaz na pilulky.

Děkuji za odpověď.

https://www.dm.cz/mivolis-kapsle-omega-3-1000mg...

Dobrý den,

nenasycené mastné kyseliny jsou v těhotenství VELMI vhodné. Ideálně v rybách, teprve pokud ryby nejíte dostatečně (3 jídla týdně), přichází na řadu rybí tuk z krámu. Příště si vyberte nějaký s vyšším obsahem DHA (aspoň 200 mg na kapsli), tenhle levný je sice také vhodný, ale nedá Vám ty "kvalitní" složky, kvůli kterým ho kupujete, v dostatečné dávce.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň