Pomelo v těhotenství. Je možné/vhodné ho jíst?

Zodpovězené
17. únor 2021

Dobrý den, pane doktore,

chtěla jsem se zeptat, jestli je vhodné jíst pomelo v těhotenství.

Jsem na začátku 7. měsíce a pomelo od začátku celkem pravidelně jím. Nedávno jsem si ho dala k svačině před kamarádkou a ta se z hrozila s tím, že ho prý v těhotenství nemám jíst. Myslím ale, že je to blbost.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

musím říct, že jste mě svojí otázkou zaskočila. Pro jistotu jsem poctivě prohledal složení pomela i grapefruitu, abych Vám "spatra" neporadil špatně.

Musím Vám dát zcela za pravdu - je to blbost. Pomelo je hodně zdravé a děláte dobře, že ho jíte. Pozor jen, kdybyste brala nějaké léky - grapefruity a podobné ovlivňují metabolismus řady léků (to si případně nastudujete z příbaláku).

Držím palce!

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň