Sprej Tears Again. Může se používat v těhotenství?

Zodpovězené
21. srp 2022

Dobrý den,

je bezpečné v těhotenství používat lipozomální oční sprej Tears Again s obsahem vitamínu A?

Je to jedinné, co mi zabírá na syndrom suchého oka. Zdravý rozum mi říká, že ano, když se jedná o lokální aplikaci, navíc celá lahvička obsahuje 0,2 mg vitamínu A, ale mám za sebou zamlklé těhotentví a mám strach téměř ze všeho.

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

chápu, že jste opatrná a uvažujete správně. Nemusíte se bát tento přípravek užívat.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň