Vývary v těhotenství. Nemůže častá konzumace ohrozit zdravý vývoj plodu?

Zodpovězené
22. led 2020

Dobrý den,

chtěla bych se Vás zeptat, zda nemůže nějakým způsobem ohrozit zdravý vývoj plodu konzumace silných domácích vývarů z morkových kostí. Tento vývar večeřím každý den a nevím, jestli takto častá konzumace nemůže být na škodu (například, zda morek neobsahuje vysoké množství vitamínu A, jako třeba játra).

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

myslím, že právě naopak - vývar obsahuje řadu dobrých věcí. Hlídejte si trochu sůl, ale ta není nebezpečná....

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň