Pomalý vývoj plodu, máte zkušenost?

g_m
28. kvě 2015

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s pomalým vývojem embrya, ale s radostným výsledkem nakonec. Dnes jsem byla na kontrole, měla bych být 8+2, ale podle ultrazvuku jsem 6+1 -> což je stejně jako 14 dnů zpátky :( Doktorka říkala, že může jít o pomalejší vývoj plodu nebo taky o mimoděložní nebo se mimišo přestalo vyvíjet. Chci vědět, jestli má někdo zkušenosti z pomalejším vývojem, který ale dopadl dobře. Zajímá mě, jestli je to vůbec možné, protože mi přišlo, že mi dr dává alespoň trošku naděje, ale nelíbí se mi to :( Děkuji

anetadr
28. kvě 2015

Mě na první kontrole dr taky strašila mimoděložním těhotenstvím, v děloze neviděla vůbec nic i přes mé pozitivní těhotenské testy. Pozvala si mě za týden a už jsem měla gestační váček, ale vývoj byl pár dní zpožděný. Přikládala to zpožděné ovulaci (pozdějšímu otěhotnění) a taky to tak bylo. Miminko nakonec rostlo tak rychle, že mi TP ještě posouvali na dřív a i tak se nám narodil 2 týdny před termínem porodu 5020g vážící chlapeček😀 Velice důležitá bude další kontrola. Pokud se miminko přestalo vyvíjet, tak zůstane stejné. Pokud bude větší, sice nebude odpovídat stáří podle poslední menstruace, ale poroste prostě stále dva týdny "pozadu", tak se může jednat o pozdější otěhotnění a vše může být v pořádku. Byla vidět srdeční akce? To byl v 6+1 už určitě měla být. Pokud ano, určitě bych to ještě nevzdávala. Mimoděložní těhotenství to bude těžko, když je zjevně miminko v děloze, jen je pozadu. To by v děloze nebylo vidět nic. Moc držím palce!!!

tristizia
28. kvě 2015

@g_m Já jsem tedy neměla tak velký rozdíl. Ale i rozdíl 7 dnů mi nebyl příjemný. Každopádně prcek je celou dobu o 7 dní menší, takže se jednalo o pozdější oplodnění. A současně jsem v 26tt. Budu držet palce, at je vše v pořádku.

evcann
28. kvě 2015

@g_m to jeste klidne muze dohnat, spis me zarazilo jak poznala, ze je mensi a odpovida mene tt kdyz by ho nevidela a pokud ho videla a merila tak preci muze vyloucit mimodelozni. Já mam týdenni rozdíl od zacatku, ale je to tím, ze mi to pocitaji podle posledni ms a pritom jsem mela ET a v tom je ten tyden rozdil uplne presne kdyz to pocitam. Kazdopadne to takhle v zacatku byt muze a klidne to muze dohnat, hlavu vzhuru 🙂 Držim palce.

g_m
autor
28. kvě 2015

@evcann problém je v tom, že za 14 dnů se vůbec nezvětšilo. Jsem i po 14ti dnech pořád 6+1 a velikostí 45mm, nebylo ani srdíčko nic. To mimoděložní mi taky přijde zvláštní, protože váček šel vidět hezky, jen to mimišo ne a ne najít :( Já jsem měla ovu 14DC, měla jsem normální pravidelnou MS a při OVU mě bolí břicho, takže vím, tak mě to štve o to víc...

@anetadr děkuji, srdíčko nebylo :(

evcann
28. kvě 2015

@g_m no tak pokud ho videla v deloze tak to mimodelozni nejspis nebude, to mi nesedi, ale tak opravdu jeste muze byt, jsou to nervy, to verim, ale nezbyva nez cekat a uricte to bude dobre. Ja byla v 5+4 na kontrole rano u sve doktorky a stourala a hledala a rikala srdicko neni, uvidime priste a odpo jsem sla do Caru a doktorka (mela teda taky lepsi utz) nasla srdicko celkem jednoduse a krabne blikajici a to bylo v jeden den, takze neztracej nadeji 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru