Těhotenství 7.tt. Plod je menší než by měl být. Máte zkušenost?

moncakubovcova
30. dub 2020

Ahoj, chci se jen zeptat podle ms mám být těhotná 7+2 dnes ultrazvuk na pohotovosti a prý podle velikosti 6+2 ale srdíčko bylo vidět už minulý týden což by znamenalo v 5tt 🤷🏻‍♀️ měla jste to taky některá že plod byl menší než by měl být? Děkuji 😊

linda_22
1. kvě 2020

To bych neřešila, mě v devátém týdnu taky řekla, že je o týden menší, ve 13 tt na screeningu mi řekli, že je o týden větší, i mi posunul TP o týden. Jsou to odhady a když je srdíčko, tak bych byla v klidu 😉

ivis_b
1. kvě 2020

@moncakubovcova jo v 6tt mi rekli, je to vidi na 4-5tt. Na prvnim screeningu uz odpovida presne dne MS. Jsou tovken odhady, je to jest mrnave a milimetr muze delat velky rozdil.

lolam10
1. kvě 2020

To vubec nic neznamena.nenechte se vykolejit tabulkovymi daty,pozdeji uvidite ze kazde dite je jine...kdyby dite bylo ve 3.trimestru mensi o mesic to je problem ale tohle vazne ne.navic vite jak se to meri?plus minus autobus.cim je dite vetsi tim je to presnejsi,lepe se to meri...

snahnah
1. kvě 2020

No, já měla první termín porodu dle MS 9.8. a pak dle UTZ 19.8. Záleží kdy byla ovulace a kdy došlo k oplodnění. Tabulkově se bere jako den ovulace nějaký 14. den a od toho se odvíjí ty prvotní výpočty. Já vím přesně, že tenkrát jsem měla ovulaci až 26. den 😉 takže jsem taky měla menší plod. A ty naměřené hodnoty a váhové odhady je kapitola sama o sobě. Prý to bude malinké 3 kg a narodila se mi 3,7 kg 😄
Jo a v době,kdy se ještě nedělaly UTZ, rodila babička o měsíc dříve 4,5 kg strejdu 😄 samozřejmě že byl v termínu.

malinkaelinka
1. kvě 2020

Velmi podobně, doktor sám říkal, že ta odchylka může být velká.

moncakubovcova
autor
1. kvě 2020

Děkuji moc za uklidnění ☺️ Byla jsem trošku ve stresu zda není něco špatně. Jinak srdíčko bylo vidět normálně a neříkala k tomu nic 😊 na další ultrazvuk jdu ve čtvrtek ☺️

afitna
2. kvě 2020

Ano, já byla na potvrzení těhotenství, měla jsem být 6+3tt ale podle utz jsem byla 5+1tt, no a pak na screeningu se to lišilo o 5 dní a se synem o týden 🙂

marti89
2. kvě 2020

@moncakubovcova Jestli tě to uklidní, tak ve 34. týdnu mi cca 10 hodin před porodem naměřili u malýho v nemocnici 2200 g a v reálu po porodu měl 2700 g. Ty odchylky jsou velké i později, taky to ovlivní poloha miminka. Podstatné je, že má srdíčko a roste, kolik bude kdy vážit (velká část je dána geneticky), bych neřešila, hlavně ať je zdravé.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru