Železo v těhotenství. Nemáte zkušenost s doplňkem GlobiFer?

Zodpovězené
27. lis 2019

Dobrý den,

jsem prvorodička a pochopitelně se snažím na roli maminky připravit jak nejlépe to jde.
Kamarádka, která má již malého na světě, mě upozornila, abych si dala pozor na nedostatek železa, že s tím měla problémy. Bohužel, prý mě čeká pekelná zácpa a další nepříjemnost, ale je to lepší než být pak úplně vyčerpaná a o to víc se porodu bát. Nicméně, vyběhla teď na mě reklama na mém Facebooku o Globiferu - (https://globifer.cz/).

Dá se tomu věřit?

Je hrůza, jak hned sociální sítě vědí, že jsem těhotná :D.
Píší tam, že je to bez vedlejších účinků, ale je to docela drahá sranda a já nechci vyhodit peníze za placebo efekt.

Nemáte s tím prosím zkušenosti? Na internetu jsem nějaké info našla, ale vy budete vědět jistě více.

Děkuji za odpověď.

Beatka

Dobrý den,

máte pravdu ve spoustě věcí: železo je pro Vás dobrá věc, suplementace železa není (z pohledu trávicího traktu) často příjemná a není železo jako železo ("dobrá" jsou obvykle 3x dražší, než "špatná").

S tímhle produktem nemám zkušenosti, ale doporučil bych Vám Novoferrin (Barnys) - o tom vím hodně a stojí za to.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň