Do jakého věku dítěte se platí alimenty na dítě? Jakým způsobem se žádá o ukončení placení alimentů?

Zodpovězené
15. dub 2019

Dobrý den.
Chci se zeptat, do kdy manželova dcera může pobírat alimenty? Do konce studia ji zbývájí 3 roky. Je manžel povinen platit alimenty, pokud si dcera nebude hledat zaměstnání a bude po ukončení studia na úřadu práce a třeba jen chodit po brigádách? A jakým způsobem se žádá o ukončení placení?

Předem moc děkuji.

Dobrý den,

vyživovací povinnost má rodič do té doby dokud není dítě se schopné samo o sebe postarat a připravuje se na budoucí povolaní denním studiem. Ukončením denního studia zanikne povinnost platit alimenty.

Zrušit vyživovací povinnost lze také dohodou nebo podáním žádosti u soudu.

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Helena Peterová
Odborný poradce
www.vasevyzivne.cz
tel.: 800 400 441