Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Kdy a jak se končí placení výživného?

dankaeli
27. srp 2015

Chtěla bych poprosit o radu kdy a jak ukončit placení výživného?Máte někdo nějakou zkušenost?
Manžel má dceru která ukončila středoškolské vzdělání a dál asi studovat nebude.Jelikož nemají moc dobrý vztah,tak nevíme nic přesného.
Nevíme jestli se musí žádat soudně a jestli se musí platit na dítě i když je na ÚP.
Děkuji za každou radu .

hanik73
27. srp 2015

Dcera v květnu odmaturovala,otec jí platil výživné jen do června.Správně by měla mít nárok i za červenec a srpen,do té doby má ještě status studenta.

tomici
27. srp 2015

Já myslím, že soudně se nic neřeší,pokud nemáte dobré vztahy, tak bych po dceři chtěla potvrzení o studiu, kdyby případně pokračovala ve studiu dál, to ji vystaví na studijním oddělení, o případném pokračování ve studiu byste si mohli podle mě i zavolat na studijní oddělení, resp. tatínek, že potřebuje vědět, zda studia nepřerušila či neukončila z důvodu placení alimentů. Kdyby ani ona ani matka nekomunikovaly, obrátila bych se kdyžtak na OSPOD a oni vám tam určitě poradí, aby raději nebyl případně nějaký problém 🙂
Mě tatka platil exekučně, takže to jsem musela jít přímo na soud a v kanclu zrušit exekuci, ale to není váš případ 😉

nonnni
27. srp 2015

ono je to slozitejsi, ukonceni studia samo o sobe neni duvod k prestani placeni vyzivneho a navic, pokud zacne znovu smysluplne studovat (a neni tam hranice 26 let, jak si hodne lidi mysli), tak ma na vyzivne opet pravo...jedine, kdyby se vdala, tak vyzvovaci povinnost prebira manzel.

Sem začni psát odpověď...

Odešli