Exekuce a výživné. Jak postupovat?

Zodpovězené
25. čer 2021

Dobrý den,

nevím, jak vyřešit tuto situaci. Mám přítele, který má exekuce, nikdy to neřešil a oficiálně nepracuje a vyživovací povinnost má ke 3 dětem. Ráda bych, aby šel pracovat na smlouvu a zažádal si o insolvenci.

Je to možné? Jak postupovat?

Dnes prý je insolvence na 3 roky a není podmínka 30 % úhrady...

A jak je to s výživným?

Peníze dává na ruku, žádný doklad nemá. Chtěla bych mu pomoci, nasměrovat ho....

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

řešení této situace prostřednictvím insolvence možné je, ale Váš přítel musí pro insolvenci splňovat podmínky. Nyní je požadováno, aby byl dlužník během insolvence schopen splácet alespoň minimální splátku. Výživné je přednostní pohledávkou a musí být hrazeno nejen před ostatními dluhy, ale i v plné výši, a to včetně toho dlužného. Výživné by mělo být hrazeno ve výši, které má uvedené na rozsudku o výživném, přičemž doporučujeme, aby si zajistil potvrzení o úhradě.

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Helena Peterová
Odborný poradce
www.vasevyzivne.cz
tel.: 800 400 441

Dobrý den,

řešení této situace prostřednictvím insolvence možné je, ale váš přítel musí pro insolvenci splňovat podmínky. Nyní je požadováno, aby byl dlužník během insolvence schopen splácet alespoň minimální splátku. Výživné je přednostní pohledávkou a musí být hrazeno nejen před ostatními dluhy, ale i v plné výši, a to včetně toho dlužného. Výživné by mělo být hrazeno ve výši, které má uvedené na rozsudku o výživném, přičemž doporučujeme, aby si zajistil potvrzení o úhradě.

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Helena Peterová
Odborný poradce
www.vasevyzivne.cz
tel.: 800 400 441