Jak mám postupovat, když mi expřítel neposlal výživné?

Zodpovězené
15. pro 2022

Dobrý den,

můj expřítel mi už 3 měsíc neposlal výživné na našeho 2letého syna.

Co dělat?

Děkuji

Dobrý den,

pokud máte pravomocný rozsudek, můžete se obrátit na soud a podat soudní výkon rozhodnutí, ke srážkám ze mzdy. Musíte však znát nějaký finanční zdroj. Případně můžete podat návrh na nařízení exekuce u exekutorského úřadu, s tím Vám můžeme bezplatně pomoci my. Po zahájení exekuce můžete zažádat Úřad práce o zálohované výživné.

Pokud máte další otázky, můžete nás kontaktovat na naší bezplatné lince 800 400 441 nebo e-mailem info@vasevyzivne.cz.

Přeji Vám hezký den,
Andrea Viznerová
Odborný poradce
www.vasevyzivne.cz
tel.: 800 400 441