Opakované výživné. Má na to dcera nárok?

Zodpovězené
15. únor 2022

Dobrý den,

mám otázku. Dcera ukončila studium. Řádně jsem platil výživné - to bylo podle zákona ukončeno. Zhruba dva roky podnikala a teď se opět přihlásila na denním studium a chce po mě opět platit výživné. Nevím, jestli na to má nárok. Dceři je 22 let. Naše vztahy jsou na bodě 0.

Děkuji za radu a odpověď.

Dobrý den,

v případě, že dcera ukončila studium, začala podnikat a rozsudek o výživném byl ukončen, tak nemáte povinnost výživné hradit. Avšak pokud dcera znovu nastoupila do školy a studuje formou denního studia, tak na výživné nárok má, ale musí být vydán nový rozsudek o výživném. Nemůže po Vás vyžadovat úhradu výživného na základě starého rozsudku.

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Helena Peterová
Odborný poradce
www.vasevyzivne.cz
tel.: 800 400 441