Přídavky na dítě. Musí přítel uvádět příjem, když nežije ve společné domácnosti s ex?

Zodpovězené
9. led 2021

Dobrý den,

mám dotaz ohledně příspěvků na dítě.
Přítel má se svou ex 4leté dítě. Už přes rok spolu nežijí. Se mnou má 3měsíční dítě a žijeme ve společné domácnosti už rok.
Jeho ex stále požaduje jeho příjmy, aby si zažádala o přídavky.

Ale pokud spolu nežijí v jedné domácnosti, tak přeci jeho příjem nepotřebuje uvádět, nebo snad ano?

Děkuji

Dobrý den,

záleží, komu bylo dle rozsudku svěřeno dítě do péče - pokud je ve výhradní péči jednoho z rodičů, dokládají se příjmy pouze tohoto rodiče, pokud je dítě ve společné/střídavé péči, dokládají se příjmy obou rodičů.

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Helena Peterová
Odborný poradce
www.vasevyzivne.cz
tel.: 800 400 441