Střídavá péče. Co dělat, když ji syn manžela odmítá?

Zodpovězené
4. kvě 2021

Zdravím,

mám dotaz. Ex přítelkyně manžela se odstěhovala x km daleko a samozřejmě vzala syna s sebou. Co se týče jejich rozvodu atd., tak to mají dané tak, že manžel malého vyzvedával ráno (bydlela 5 minut od nás), odvezl ho do školy, vyzvedl ho z ní a večer ho odvezl k ní. To je, co se týče školy, jinak ho máme celý víkend. Manžel je týden doma a týden v práci, takže se to samozřejmě děje, když je doma.
No a teď se odstěhovala a chce, aby se nic nezměnilo a manžel dojížděl x km k ní, a pak zas zpět do školy tady k nám, protože chce dochodit školu, jelikož je půlka školního roku, tak je blbost, aby přecházel. Večer opět ho odvezl x km domů k ní, do toho jí platí alimenty a má jezdit x km. To se mu samozřejmě nechce, ale podle ní se on k tomu nemá co vyjadřovat, jelikož se ona se synem rozhodli, že to tak chtějí.

Syn střídavou péči odmítá, protože mu matka dáva do hlavy samé špatné věci, přitom je tu, i když nemají střídavou péči celý týden, protože ona si našla nového pána a tomu asi malej překáží, takže ho strká všude možně, jen aby měla klid na přítele.

Prosím, můžete mi poradit, co máme dělat, jelikož malej střídavou péči odmítá?

Manžel nechce přijít o syna, ale zase na čele nemá jitrnici, aby ze sebou nechal pořád jen mávat.

Děkuji

Dobrý den,

rozumíme, že tato situace není pro Vašeho manžela časově jednoduchá. Od určitého věku by měl soud u žádosti o střídavou péči přihlížet k přání dítěte a jednat v jeho nejlepším zájmu, avšak každá situace je vždy posuzována jednotlivě. V tomto případě bychom se znovu zkusili domluvit s ex-přítelkyní manžela na určitém kompromisu, pokud ani to nepomůže, doporučujeme se obrátit na OSPOD a poradit se zde.

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Helena Peterová
Odborný poradce
www.vasevyzivne.cz
tel.: 800 400 441