Svěření dítěte do péče. Je šance, že soud výlučnou výchovu zamítne a předá otci, nebo má větší šanci matka?

Zodpovězené
14. únor 2022

Dobrý den,

moje sestra má 6měs. miminko, se kterým je nyní v azylovém domě z důvodu týrání. Teď začíná předběžné opatření a žádost o výchovu.

Je šance, že soud výlučnou výchovu zamítne a předá otci?

Nebo má větší šanci sestra?

Prý většinou, když nejsou důkazy, zamítne.

Děkuji.

Dobrý den,

soudce vždy jedná v nejlepším zájmu dítěte, a jelikož je miminko staré pouze šest měsíců, tak bychom předpokládali, že bude svěřeno do péče maminky. Nicméně vždy záleží na rozhodnutí soudu a dalších okolnostech, takže nelze předem říci jasnou odpověď.

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Helena Peterová
Odborný poradce
www.vasevyzivne.cz
tel.: 800 400 441