Výživné a střídavá péče. Platí se nějaké?

Zodpovězené
17. srp 2020

Dobrý den,

chci se zeptat, zda i ve střídavé péči se platí nějaké výživné, nebo jak je to s placením oblečení, kroužků, školného, obědů, atd. Jde mi o to, že jsem na rodičovské dovolené s dítětem z nového vztahu a nemám takový příjem jako můj bývalý manžel, se kterým budu mít střídavou péči na 2 děti, 6 a 11 let.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

ano, i v případě střídavé péče se stanovuje výživné, a to obou rodičům, kteří by si pak měli alimenty vzájemně hradit - výživné se nezapočítává, takže pokud bude mít otec určeno např. 4 tisíce a matka např. 2 tisíce, měli by si peníze vzájemně posílat - nestačí, že se to vzájemně započítá a otec pošle pouze rozdíl (tedy v tomto případě 2 tisíce).

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Helena Peterová
Odborný poradce
www.vasevyzivne.cz
tel.: 800 400 441