Výživné. Jak postupovat dál v případě, když jej expartner neposlal a posílat nehodlá?

Zodpovězené
8. pro 2022

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat. S partnerem jsme od sebe už 5 let a dohodli jsme se, že dcera bude žít se mnou a k němu jezdit, kdy bude chtít a domluvili jsme se i na výživném. Teď v září jsem po něm chtěla navýšení výživného z důvodu nákladů na bydlení a celkového zdražování. Poslal jednou a od té doby neposílá a ani nehodlá posílat.

Jak mám dále prosím postupovat?

Děkuji

Červenková

Dobrý den,

pokud mezi sebou máte pouze dohodu, je třeba si u soudu vyřídit rozsudek o výživném, jinak je výživné nevymahatelné. Pokud však rozsudek již máte, můžete na dlužníka po 2 měsících neplacení, či částečného placení podat exekuci. Další možnost je po 4 měsících žádného placení, podat trestní oznámení pro neplacení výživného.

Přeji Vám hezký den,
Andrea Viznerová
Odborný poradce
www.vasevyzivne.cz
tel.: 800 400 441