Výživné na dceru. Jáký je Váš názor?

Zodpovězené
27. pro 2019

Dobrý den,

neptám se za sebe, ale za mého blízkého.
Platí na dítě měsíčně 2 000 Kč, má hypotéku a žije sám. S platem vychází tip ťop, na výživném se dohodli mezi sebou, protože chtěl, aby jeho dítě mělo vše.
Jenže matka dítěte je nezodpovědná osoba, o dítě se téměř nestará, pořádně mu nevaří a pořádné, značkové oblečení kupuje sobě a dítě chodí jako strašidlo. Přes půl měsíce ho má otec, matka se dítěte zbaví, jakmile může.
Stále mu říkám, že 2 000 Kč je měsíčně hodně, když ho obléká z 90% on a pořádnou stravu, včetně ovoce a zeleniny, má také jen u něj.

Jaký je na to, prosím, Váš pohled?

Děkuji

Dobrý den,

pokud se na výživném pouze dohodli mezi sebou, může Váš blízký zkusit podat na soud žádost o určení výživného a následně soud uváží všechny skutečnosti. Nikdo však bohužel není schopen zaručit, jak soud rozhodne, proto je nutné počítat se všemi možnostmi. Také může zkusit zažádat o svěření dítěte do své péče nebo o střídavou péči. Přeji hodně štěstí.

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Helena Peterová
Odborný poradce
www.vasevyzivne.cz
tel.: 800 400 441