Výživné. Vznikne nárok na alimenty od otce a nějaké výživné od matky?

Zodpovězené
5. lis 2021

Dobrý den,

chceme se zeptat, zda má kluk (18) nárok na alimenty od otce a na nějaké výživné od matky v měsíci září.

V červnu měl závěrečné zkoušky, kde ale neudělal ústní zkoušku. Poté se v červenci odstěhoval ke své přítelkyni. Od 1. září 2021 podepsal pracovní smlouvu na HPP, ale tím, že dělá opravné zkoušky, je stále asi student.

Má tedy právo dostat alimenty od otce ještě v měsíci září?

A nějaké výživné od matky, když je vlastně bez peněz v září a první výplatu dostane až v měsíci říjnu za odpracované září?

Děkuji

Dobrý den,

rodič má vyživovací povinnost na základě rozsudku o výživném až do doby, kdy je dítě schopné se živit samo (není omezeno dovršením osmnáctého roku věku). Pokud již v tomto období syn neměl status studenta a nastoupil do zaměstnání na HPP, tak otec ani matka dále výživné platit nemusí.

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Helena Peterová
Odborný poradce
www.vasevyzivne.cz
tel.: 800 400 441