Zvýšení výživného po 7 letech po rozvodu. Mohu si o něj zažádat?

Zodpovězené
22. říj 2019

Dobrý den,

mám dotaz ohledně zvýšení výživného.Výše výživného bylo bývalému manželovi uloženo více než před 7 lety a to ve výši 2500,- na každé dítě.V té době bylo dětem 4 a 8 let. Od té doby se samozřejmě změnily nároky dětí a také již kontakt s bývalým manželem není pravidelný.
Já nyní momentálně nově provdaná plus jedno dítě navíc. Bohužel aktuálně bez stálého zaměstnání.

Mohu si zažádat o zvýšení výživného na děti a bude soud přihlížet i výši finančních prostředků ze strany současného partnera žijící ve společné domácnosti?
Jak zpětně se dokládají příjmy obou rodičů? Naposledy jsem pracovala v dubnu letošního roku. Poté nemocenská a nyní ÚP.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

na zvýšení výživného máte nárok každé dva roky. Zde Vám dávám odkaz, kde najdete více informací a vzor, jak si o zvýšení zažádat. Žádost stačí podat k soudu. Také Vám sem dávám odkaz na kalkulačku výživného, kde si můžete spočítat orientační výši alimentů. Samozřejmě rozhodnutí o výši výživného záleží na soudu, kde se berou v potaz příjmy a výdaje obou rodičů.

Zvýšení výživného - https://www.vasevyzivne.cz/navrh-na-zvyseni-vyz...
https://www.vasevyzivne.cz/navrh-na-zvyseni-vyz...

kalkulačka výživného - www.vasevyzivne.cz/kalkulacka

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Helena Peterová
Odborný poradce
www.vasevyzivne.cz
tel.: 800 400 441