Bolesti v pupíku před i teď v těhotenství. Co dělat?

Zodpovězené
7. lis 2021

Dobrý den,

již několik let mám problémy s velkou bolestí nebo pícháním přímo v pupíku. Buď je to bolest jako, když mi někdo vrazí nůž do pupíku, nebo je to ostrá bolest, jakoby mi tam někdo píchal špendlíky - je to jakoby přímo uvnitř pupíku nebo na konci toho pahýlu uvnitř břicha, nevím, jak to pořádně popsat a jde mi bolest, až dolů, do pochvy. Na pupík ani kolem něj si nemohu ani lehce sáhnout, protože mi hned začne ta ostrá bolest. V tu chvíli se nemůžu hýbat a bolestí opravdu brečím. Žádný doktor nepřišel na to, proč a z čeho to může být..

Teď jsem ale těhotná v 5. měsíci a tyto bolesti mám častější nejspíš kvůli tomu, jak se natahují vazy a jde mi děloha už přes pupík... Bolesti jsou ale každý den a celý den a nejvíce večer, když ležím v posteli. Bojím se jakkoliv hýbat i někam chodit, protože je to opravdu příšerná bolest a mám strach, že to bude s rostoucím bříškem horší a horší a já tu bolest nevydržím... Vůbec nevím, co mám dělat a co by mohlo na bolesti pomoci. Beru magnezium.

Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

doporučuji si bříško zavinovat do šátku, čímž zmírníte tah v oblastí vazů. Možnosti, jak uvázat, najdete na mém veřejném profilu na YouTube, vhodná i návštěva fyzioterapeuta.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová