Cvičení - začátek těhotenství. Máte tipy na aktivní vyžití?

Zodpovězené
31. bře 2023

Dobrý den,

jsem cca ve 4. tt a chtěla bych nějaké aktivní vyžití. Doteď jsem hrála volejbal - ten však moje gynekoložka nedoporučuje kvůli otřesům a ani mým návrhem na přesedlání na plážový volejbal nebyla příliš nadšená.

Chtěla jsem zkusit jógu či plavání, ale to se doporučuje až od 2. trimestru, pokud jsem se na internetu dočetla správně.

Mohla bych poprosit o nějaké tipy na aktivní vyžití na začátku těhotenství (kromě procházek)?

Bohužel v mém okolí nejsou pořádány žádné kurzy speciálně pro těhotné.

Děkuji

Dobrý den,

určitě je vhodná těhotenská jóga, protahovací cvičení, fyzioterapeutické cvičení, plavání...

Nedoporučuji v těhotenství fitness posilování.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová