Děložní čípek - konizace. Přistupuje pak lékař k těhotenství jako obvykle? Od kdy se kotroluje délka čípku?

Zodpovězené
7. lis 2021

Dobrý den,

v srpnu 2020 jsem byla na konizaci, pak jsem v březnu 2021 otěhotněla.

Přistupuje lékař k takovému těhotenství jako obvykle?

Od kterého týdne těhotenství by měl kontrolovat délku děložního čípku? A jak takové měření probíhá?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

většina lékařů kontroluje děložní čípek, tzv. cervix score, téměř na každé těhotenské kontrole. Měří se pohmatem, tedy normální vaginální vyšetření. Já nejsem zastáncem tak častého vaginálního vyšetřování, kvůli riziku podráždění čípku a možného kontaktního krvácení.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová