Porodnice České Budějovice a císařský řez.

knakyna
22. únor 2020

Dobrý den, je tu nějaká maminka, která byla na císařské řezu v nemocnici v Českých Budějovicích? Termín máme březen 2020 a zajímalo by mě jak přistupují k porodu po předchozím císařské řezu (před 13ti měsíci- akutní císařsky řez). V jakém týdnu těhotenství plánují případnou operaci? Jak probíhá první vyšetření v pořádně v nemocnici po 35 tt? Jací jsou tam lékaři? Předem velice děkuji za odpověď. 🙂

jitulka87
22. únor 2020

@knakyna uplne neodpovim na vasi otazku. V CB jsem rodila prvne (predcasny porod, celkova anestezie). Ale personal byl skvely, sestry pomahaly do sprchy apod.. na neonatologii uz byly sestry krapet ostrejsi. Jak to chodi na sestinedeli, nevim...Druhy cisar jsem mela po roce a pul jinde. Spinal a rodila jsem az 39+2, puvodne slibeno do ukon.38tt max 😊

knakyna
autor
22. únor 2020

@jitulka87 Děkuji za odpověď. Přijde mi to hodně dlouho.

jitulka87
22. únor 2020

@knakyna jj i me to prekvapilo. Ale byla jsem hospotalizovana a hlidana, ze kdyby neco, jede se hned na sal. Ale druhe tehu bylo bez komplikaci

knakyna
autor
22. únor 2020

@jitulka87 Tak alespoň to bylo bez komplikací. My jsme teď hlídaní, ale do porodnice mě bude muj gynekolog objednavat az v pondeli, tak uvidím co mi tam poví.

jitulka87
22. únor 2020

Pokud dobre pocitam, tak druhe tehu bylo drive jak pul roku po prvnim cisari. Ale urcite vse zvladnete. Hodne stesti

tereza0210
22. únor 2020

V porodnici jsou sestry milionový, byla jsem nad míru spokojená. Na 6nedelkach už to tak slavný není, šla jsem pak na neonatologii a můžu říct, že jsem byla šťastná když nás převáželi do písku.. A to jsem si myslela, že když je to dětské tak budou milé a ochotne.. Na některých bylo znát že je otravujete, aby vás jako prvorodičku sprdly že ste nestihla zapsat stolici, moc, vykoupat a dát najíst v jejich časovým rozmezí mi přijde na hlavu. Maminky tam stres nepotřebuji, spíše to aby jim byli k ruce a byli vlidnejsi.. 😉😉

knakyna
autor
22. únor 2020

@jitulka87 Ano, bylo to dříve. 5ty měsíc.

katkapavlik
22. únor 2020

@knakyna ahoj já jsem podstoupila císařský řez v Českých Budějovicích, 18.7.2018 byl to akutní stav rodila jsem 34tt přestala mi fungovat placenta a malý nebyl vyživován. Lékaři byly úplně suprový, byla jsem tam jen na kontrole sebou jsem měla staršího syna, a najednou zpráva musíme rodit, daly mi 2 hodiny abych si sehnala hlídání pro syna odvezla ho domů. Super přístup mladí fajn lékaři, strašně jsem se bála brečela, přístup byl úplně pohodový jak sestry tak lékaři. Na porodním sále ještě padly nějaký vtipy na odlehčení 😁 . Hned po operaci u mě byla sestra( miminko je v pořádku ) 12h JIP a pak převoz na normální pokoj. Tam jsem byla 5 dní sestry jsou tam snad andělé, lékaři to samé. Já měla syna v inkubátoru na Něco tam jsem za ním šla 5 den jinak jsem u něj byla jak jsem byla schopna chodit . Záleželo jen na mě takže pořád. parádní servis jídlo pití ovoce zelena velká kuchyň kde jsem si mohla dá na co jsem měla chuť. Pokoje čisté paráda 😁

katkapavlik
22. únor 2020

@katkapavlik na NEO

vendes
22. únor 2020

Měla jsem v ČB akutní sekci v celkové narkóze v r. 2017. Bohužel nevyšli mužovi vstříc s bondingem, i když novorozenec byl naprosto v pořádku. Prostě s nimi nechtěli ztrácet čas o půlnoci Na JIP jsem byla den a něco kvůli špatným výsledkům moči. Potom jsem měla nadstandard, aby tam s námi mohl být muž. To byla dobrá volba. Sestry na šestinedělí spíš ok, ale pomocí pořádně s kojením neuměla žádná. Druhý porod teď plánuji v Písku, kvůli kladnějšímu přístupu k VBAC.

klllarinka01
22. únor 2020

@knakyna ja jsem byla na cs v rijnu 2019. Ale ze zdr.duvodu jsem byla na cisari uz ve 38 tydnu. A chodila jsem tam na rizik.odd od 20tt. A muzu rict, ze byly vsichni v pohode, mili, vstricni a nemam problem. Od prijmu, jipky, neonatologii. Prosla jsem tam behem pobytu vsechny patra a v pohide. Sesty den trada domu. Kdezto pred 3 lety to byla bida, sileny, hruza. Takze asi zalezi na koho se zrovna narazi a dalsich faktorech. Ted jsem byla hodne psychicky v pohode takze to bylo taky mozna tim. I maminky na pokojich byly naprosto v pohode. 😉

knakyna
autor
22. únor 2020

@klllarinka01 Děkuji za odpověď. Můžu se zeptat jak probíhají kontroly od 35 tt v poradne? A jaký den se provádí císařsky řez? Nebo operují celý týden? Děkuji.

klllarinka01
22. únor 2020

@knakyna neni zac 😉 Monitor, zkontroluji moc, ultrazvuk a to bylo vse, asi jednou jsem.mela klasicke vag.vysetreni. Myslim, ze kazdy den, mimo svatku a mozna to maji omezene o vikendech, kvuli akutnim cs. Pani doktorka nabidla nejaky termin a ja na nej kyvla, zapsala si nto do sesitu, dostala jsem ifnormaci a zpravu, kdy a v kolik se dostavit na prijem a to bylo vse. Pak je prijem o den driv, ja sla ve ctvrtek a hned rano v patek jsem sla. Ve ctvrtek delali vsechny kontroly, anestezilog za mnou prisel, rano kapacky atd.

knakyna
autor
23. únor 2020

@klllarinka01 Děkuji moc za odpověď. Ten poslední měsíc je nekonečný. Snad se i já dozvím brzo termín porodu. 🙂

klllarinka01
23. únor 2020

@knakyna snad to trosku pomohlo a obavy z porodu a neznama budou malicko mensi 🙂 Je to dlouhy. Snad se dozvis vse brzy, pak uz to taky bude lepsi. A uvazujes o celkove nebo castecne anestezilogii? Ja mela dvakrat spinal (castecnou) a az na to ze mi bylo spatne bych nemenila. 😉 drzim palce at vse dobre dopadne 🙂

knakyna
autor
24. únor 2020

@klllarinka01 Ještě jednou děkuji za odpověď. Ka dnes byla na steru na streptokoka a od té doby jasné spinim a řeže mě a pálí úplně všude, tak snad to bude brzo lepší. Do nemocnice mě pan doktor objedná až za týden, tak opět nic nevím. Přijde mi to nekonečné. Nevím, zda budu moci jít na částečnou narkozu. Mám Leidna a další poruchu krve, někde jsem četla, že kvůli vyplavovani adrenalinu a možnosti většího krvácení preferují pouze úplnou narkozu. Ale zatím jsem s žádným lékařem nemluvila, tak těžko říci co mi doporučí.

knakyna
autor
7. bře 2020

Tak jsme byli na první návštěvě v nemocnici v Českých Budějovicích. Překvapilo mě, že jsem nebyla vůbec na ultrazvuku, ani jiném vyšetření. Byl nám pouze udělaný monitor na srdíčko a naplánovány datum operace. 🙂

berulkatecka
Autor odpověď smazal
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru