Nemám čípek a plánuji otěhotnění

radunka87k
23. čer 2016

Dobrý den,
mám po konizaci děložního čípku a následné trachelektomii laparoskopicky, což je ještě další část odebrání čípku, takže místo obvyklých 3-4 cm, mi měří 1,8 cm. Prosím prosím všechny, které mají nebo měly také těhotenství bez čípku, jak to probíhalo? Dr. mi sdělil, že 8 měsíců budu jen ležet..Že mi udělají cerkláž - svázání čípku. Mám z toho hrůzu z toho ležení, je to opravdu pravidlo nebo je to individuální? Jak to probíhalo u vás? Máme psa, partner je pryč, doma jen na víkendy. Vůbec nevím jak vše zkloubit:(

pandabox
23. čer 2016

@radunka87k ja mam teda jen po konizacich, dvou a doufam, ze bude vse v poradku...
bude to narocny a fakt budes muset lezet. Psa podle me budes muset dat rodicum na hlidani..

radunka87k
autor
1. črc 2016

Tak jsem vznesla svůj dotaz ohledně mého stavu kdybych otěhotněla porodníkovi u Apolináře a dostalo se mi odpovědi:

Dobrý den,ležení ani po trachelektomii ničemu nepomůže. Ani cerkláž po trachelektomii situaci nezlepší. Riziko předčasného porodu je obrovské, chcete-li strohá čísla, rukama mi prošlo cca 20 žen s uvedenou situací, cca 1/2 porodila předčasně do cca 24-28.týdne, druhá polovina relativně krátce poté a jen zlomek v termínu. Alfa omega je progesteron vaginálně a cervikometrie á 2 týdny od 16 týdne. Při progresivním zkracování hrdla po 22.týdnu ideálně hosp. u mě - odd.rizik.těh. VFN - a ev. atosiban. Více medicína zatím neumí.

No bude to boj..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru