Jaký je teoretický postup porodu, když miminko váží více?

Zodpovězené
6. srp 2022

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jaký je teoretický postup porodu, když miminko váží více.

Nyní v 36+2tt - odhad 3 400 g. Nejsem zrovna pro oxitocin a vyvolávání.

A druhá otázka se týká: Je v pořádku, že při natáčení ozev při lehu na boku, sestra párkrát zatřásla s bříškem?

Bylo to bez upozornění a nepřipadalo mi to teda moc vhodné.

Děkuji za odpověď, pokud možno dříve než porodím. 😊

Dobrý den,

váhový odhad je pouze orientační, uvádí se plus mínus až 500 gramů, takže Vaše miminko může vážit méně.

Co se týče Vašeho druhého dotazu, je samozřejmě neprofesionální, když Vám někdo bez upozornění začne třást bříškem. Proto při dalším natáčení ozev se dopředu domluvte s porodní asistentkou, aby Vás na to dopředu připravila nebo můžete pomasírovat bříško sama.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová