Vyvolávaný porod - propíchnutí vody

ljusli
2. bře 2017

Ahoj,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s vyvolavaným porodem kvůli velikosti miminka. Dnes jsem 40+3 a bylo mi řečeno, že mám zítra přijít na vyvolávaní, protože malá ma odhad hmotnosti 4100g. A že mi propíchnou vodu a bude se čekat jestli se porod spustí.

Musím říct, že před propíchnutím vody mám celkem respekt... jak dlouho může být dítě bez vody? Nevím proč, ale když slyším vyvolávaný porod tak se mi vyjeví diskuze o tom jak dítěti začali slábnou srdeční ozvy a až pak se začalo něco v panice dít.

Mohu Vás poprosit o aktuální zkušenosti?

Díky moc

annasmyckova
2. bře 2017

@ljusli neboj, budou to hlídat. Mě odtekla voda sama od sebe, ale jinak se nic nedělo, žádné kontrakce, tak po 24h nasadili oxytocin. Průběžně kontrolovali srdíčko, vše bylo ok. Malá se narodila po 3hodinách a byla úplně v pořádku. Hlavně se neboj a nepanikař, dej na svou intuici. Psychika dělá své. Ať to dobře dopadne.❤

rajani
2. bře 2017

@ljusli
Ráda bych jen naspala, že odhady ke konci těhotenství jsou trošku věštění z koule, obvyklá chyba měření je +- 500 g (někde i změří o 1kilo více/méně a velikostí jen postraší maminku). Spíše bych to nechala na miminku - po fyzio hodnotách průtoků + ctg monitoru.
Pokud vyvolání opravdu chceš:
Nech si říct jaké máš cervix score, pokud 8 a více, nebála bych se toho. Víceméně je už porod na spadnutí. Pokud méně, tak to není úplně optimální - lepší připravit cesty Prostinem (tableta do děložního hrdla na změkčení) - po jedné až cca 3 se porod rozjíždí.Ale furt je to vyvolávaný porod se svými neduhy (vyšší bolestivost, možnost častějších a silnějších kontrakcí než u nemedikovaně probíhajícího porodu - což pak může i miminko ovlivnit). Vodu bych pouštěla fakt jen u dobrého score, případně až při nějaké větší brance...

verusky
2. bře 2017

@ljusli u posledniho ditete mi taky rikali, ze bude mit ctyri kila a mel 3810g a to myslim, ze byl hubeny a jen tezkych kosti.
k vyvolani- nemas cas na ricinovy napoj. doporucila bych Ti ho. bohuzel jsem si ho nestihla dat pred vyvolanim druheho porodu a bylo to dost hrozne (prvni byl prirozeny a da se rict i pekny). na treti i ctvrty porod jsem po terminu (8 a 10 dni) v predvecer dala napoj a druhy den rodila 🙂
vodu pichaji az pred porodem. takze kdyz budou vyvolavat a porod jeste nezacal (coz je zitra), daji Ti tabletu dovnitr, jak tu bylo napsano. pozdeji prijdou kontrakce a voda se picha, az jsou cesty pripravene, branka zasla, pomuze to vypuzeni miminka. takze pichnuti vody se neboj, to ucini az v zaveru. jestli se jedna o Tvuj prvni porod, tak se ani neboj vyvolani, protoze nebudes mit s cim srovnavat. no holt to bude bolet krapet vic, ale Ty nevis, co vic, takze pohoda... moc Ti drzime palecky. a hlavne se neboj, bolest je jen docasna a tes se na miminko! pak budes stastna, ze ho mas v naruci... 🙂

chicina
2. bře 2017

Vyvolání mam za sebou letos v lednu,take kvuli odhadu vetsi hmotnosti. Nadtupovala jsem v den terminu porodu. Me tedy nejprve pichli vodu a pak zavedli zilne "neco" na rozjeti... Kdyz to porovnam s prvnim prirozenym porodem,tak bolesti byly ted asi vetsi a castejsi...A chvilemi uz jsem rikala,ze uz nechci... Jinak odhad vahy byl cca 3,90 a maly mel 3,95... Takze si myslim,ze dobra trefa..
Urcite to nechce ale stres a zbytecne obavy. V nemocnici si vse pohlidaji 😉

avital
3. bře 2017

Taky jsem byla na vyvolání. Nejdřív jsem dostala tabletu, pak injekci, ale nic moc se nedělo. Po píchnutí vody se rozjely hned silný častý kontrakce, ale stejně jsem se neotevírala, tak píchli epidural a do 15 min bylo hotovo🙂

ljusli
autor
4. bře 2017

Ahoj holky,

Moc vsem dekuji za podporu. Dnes to mame uz za sebou a bylo to podobne jak pise @avital.

Rano jsem nastoupila a pichli mi vodu. Protoze se nic nedelo dostala jsem infuzi (ve 11:30) a pak se rozjeli kontrakce asi po 5 a pak hned po 2minutach (tak to alespon rika pritel). Byla jsem jen na 4cm a tak jsem si nechala dat epidural a pak do pul hodky nebo hodky na 8cm a hned za dalsi chvilku 10cm a slo se tlacit. 16:32 se nam narodila holcicka o vaze 3,70kg a 50cm 🙂))

Tlacila jsem mozna tak 15min, skvele instrukce a super personal porodnice.

annasmyckova
4. bře 2017

@ljusli tak to je super zpráva, gratuluji!👍

verusky
4. bře 2017

@ljusli velka gratulace a hodne stesti do dalsiho zivota 🙂

petrusejenc
14. bře 2017

Ahoj.....vyvolaný mám 1.12.16 v 11.30 protrhla dr.vak blan a za hodku byla dcera venku.👍👍

petvla
14. bře 2017

Ahoj, vůbec se toho neboj 😉. Já měla streptokoka a tak při jakékoliv podezření na porod jsem letěla do Motola, protože jsem měla strach, že se nestihne dát kapačka, aby se malá nenakazila. Poprvě jsem tam jela ve dvě ráno s kontrakcema po 6 minutách, ale dr mě poslala domu, že se neotvírám, to bylo v úterý, pak v pátek odešla hlenová zátka v sobotu se nic nedělo,ale v neděli ráno špinění to bylo 6 ráno, v 11 dopol jsem manželovi říkala, že si nejsem jistá, ale že mě pobolívá břicho a mám pocit, že mi kape plodovka( neprdla jako u prvního), ale tak nějak sem tam jsem měla pocit, že sem tam něco kápne, tak se jelo. Po cestě v autě první maličkaté kontrakce cca po 10 min, ale nic moc silné. U přijmu zkoukla PA obě vložky a řekla, že tam něco málo plodovky je, ale že vaky mám neporušené a otevřená jsem stále jen na dva prsty, ale že se domluví s doktorem. Na monitorech jsem měla sem tam trošinku slabé kontrakce, nocméně abych se dostala k věci. Doktor prohlásil, že si mě tam nechají, zme se aspoň v klidu stihne ta kapačka a pokud se do dvou hodin nic nebude dít dají mi tabletu na vyvolání. No z vyvolávačky sem nadšená nebyla, ale co naplat. Hodinu sem ležela na monitoru a pak jsem šla s manželem na porodní sál a čekalo se. Sice se čas kontrakcí krátil, ale furt jen 8-6min ☹. Znova monitor na 30 min a čekala mě ta fuj tableta ☹. Pak přišla PA a říká, zkusíme píchnout plodovku, třeba se to rozjede samo, aby se nemusela dávat tableta. Hele a taky že jo píchla se voda v 14,05 a během pár minut kontrakce po 2-3 min celou domu jsem byla ve sprše a ve 45 říkám manželovi, hele dojdi už pro někoho já už musím tlačit, PA vběhla dovnitř, vytáhla mě na kozu a říká vy už rodíte, nečekejte na kontrakci a tlačte, pak řekla stop, netlačit, přišla i dr a na jednu jedinou kontrakci byla malá v 14,56 venku 3,180g , 51cm, takže za mě dobrý 😉

annasmyckova
14. bře 2017

@petvla myslím, že se zakladatelka nebojí 😉, už to má za sebou (viz pár příspěvků výš)

andy80
14. bře 2017

1.těhu odhad den před porodem 4050g, syn měl 4030g 2.těhu odhad den před porodem 4500g, dcera měla 4190g 3.těhu den před porodem odhad 3800g dcera měla 3950g. Vyvolávané jsem měla obě holky, vždycky tabletou. O tom, že jen prasknou vodu a budou čekat slyším poprvé.

nijij
14. bře 2017

Tak ja začala rodit normálně ale voda mi neprakla.. Propíchli mi ji ve 3:55 a malý se narodil 4:05 s vahou 4340 🙂

wildlive
15. bře 2017

Velká gratulace k narození mimča 🙂 Já měla jít také na vyvolání, ale z toho jsem měla obavy, tak jsem v termínu 40+4 dala pořádný výšlap a plavání v bazénu a večer se to rozjelo...ale nebyla jsem připravená, takže 26 hod. kontrakcí - vůbec jsem se neotvírala, a vodu mi píchli 10 hod před porodem. Odhadovali váhu mimča necelých 3600 g a malá měla 4060 g

emilkamilka
1. říj 2018

holky, je nějaký vahové max, kdy žena nemuže rodit normálně, ale musí na císaře? Nebo je to na základě rozhodnutí lékaře?jak se v dnešní době pečuje o poporodní jizvu? Změnilo se něco za těc par let, co jsem rodila naposledy?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru