Druhý porod - víc se bojím

marianka1562018
13. čer 2019

Ahoj, chtěla jsem se zeptat čekám druhé miminko a docela se víc bojím druhého porodu... jak jste na tom byli vy ?

barulina
14. čer 2019

To je logicke. U prvnoho jsi nemohla tusit az jak moc to boli. Ted uz vis. Ale zmaknes to q bude fajn

lnk84
14. čer 2019

@marianka1562018 U mě byl nejhorší a nejdelší první porod. Druhý byl po dvou letech a byl nesrovnatelně snazší..

marianka1562018
autor
14. čer 2019

Já rodila ve 30tt před rokem syna vážil 1540 a měřil 42 a porod celkové trval 6 hodin takže to bylo docela ok.... ale jsem zvědavá na druhý porod teď čekám holčičku... A termín mám 14 srpna jsem teď 33tt ale už od 29tt to mám rizikové...

verace81
14. čer 2019

Můj 1.porod byl ukázkový prokecali jsme ho s doktorem. Na bolest člověk zapomene a těší se z toho malého stvoření, ale když jsem čekala 2. miminko asi měsíc před porodem se mi ta bolest a to všechno okolo připomnělo a u mě byl 2. porod horší sice rychlejší, ale víc bolestivější. Ovšem 3. to byl fičák neplánovaně v 36 týdnu bolesti byly jak při 1. porodu, ale za 2 hodiny byla malá na světě. Každý porod je jiný ale jsou holky co si protrpí 12 a více hodin a jsou ty šťastnější, které to mají do 4 hodin za sebou. Jediné pozitivní na té bolesti je, že odměnou nám je ten drobeček a pocit štěstí k nezaplacení

veruuu_kubesovic
14. čer 2019

Porod byl rychlý, ale zavinovaní dělohy mnohem víc bolelo...

marketa11112
14. čer 2019

Ahoj,mam syna ve 30+6. Rodila jsem 12 dni. Opravdu 12 dni jsem mela velmi silne kontralce,voda mi nepraskla diky lezeni,lekum a peci lekaru.
Jinak po vysazeni leku mi voda praskla v 8 rano a syn se narodil ve 22 vecer,takze vlastni porod trval 14 hodin. Leky vysadili,bali se,ze jsem uz tolik vysilena,ze neporodim spontane. Hubla jsem a celkove na tom byla bidne.
Kazdopadne druhy porod. Malou jsem nakonec donosilam v nemocnici jsem byla 6 tydnu od 28. Do 34. Tydne. Kapacky a dalsi leky,opet v kuse kontrakce,tvrde brisko. Ale povedlo se. Ve 38+0 jsem mela kontrakce po 3 minutach,ale doslova jsem to rozchodila. Byli jsme ve meste,oomoc by byla blizko. Ve 38+4 mi bylo od rana spatne,zacali mi natekat nohy,pomalu se zhorsovali kontrakce. V 18. Hodin jsme z navstevY jeli do nemocnice, ve 23:30 se mala narodila. Bez leku, prirozene, po porodu byla hned u me, kojeni bez problemu praktickY hned. Jen ja mela treti a ctrty den horecky, hodne mleka, rychle se mi stahovala deloha a hodne jsem jsem krvacela. Dali mi nekolik injekci a pak uz bylo vse ok.

janager
14. čer 2019

Také jsem měla strach, to je přirozené. Člověk ví, do čeho jde. První porod jsem měla vyvolávaný. Několik hodin na oxytocinu, takže docela mazec. Syn měl 4kg, žádný drobek. Pak jsem měla problémy v šestinedělí s šitím. Rozpadly se mi stehy a normálně jsem mohla sedět až 2m po porodu. Zato druhý porod byl za odměnu. Sice jsem myslela, že porodím v autě, ale stihli jsme to. Od rána jsem cítila, že se něco děje. Ale normálně jsem fungovala, smála se, vařila, vytirala podlahu. Byly to menší bolesti jako při menstruaci. No a okolo 13h začaly být silnější, ale stále nic moc. Ještě jsem si hrála se synem, žehlila. Jo a po 14h jsme už jeli raději do porodnice, protože jsem měla pozitivního streptokoka, tak aby se stihly Antibiotika. Tam mě řekli, že jsem na 1cm a kontrakce nejsou dost silný. Přijeli jsme domů a už jsem musela kontrakce rozdýchávat. Byly jsme doma asi hodinu a jeli jsme z znovu asi v 17:45. Do porodnice jsme přijeli okolo 18:15 a syn byl na světě 18:45. Přijela jsem tam už s 8cm. Takže vesměs to nejhorší netrvalo asi 2h. Takže pohádka.

priefi
14. čer 2019

@marianka1562018 ja se Ti nedivim, ja se taky 2.bala. Prvni byl 30h v kontrakcich a na zaver manualni otvirani branky, protoze se ne a ne otevrit. Druhy porod byl za odmenu 😉 pouze 4,5h vse slo hladce a samo. Hlavni je byt uvolnena a prodychavat kontrakce do bricha. Dalsi vec, kr9m psychiky matky, na ktere zalezi, je poloha mimca.

marianka1562018
autor
14. čer 2019

@priefi děkuju tak snad to zvládnu a budu to mít rychle za sebou 🙂

marianka1562018
autor
14. čer 2019

Co to je když mě 2 dny svedi a pálí chodidla ?

priefi
14. čer 2019

@marianka1562018 bud plisen nebo kvasinky, anebo pak jeste je lepsi udelat odber, zda jaterni testy jsou ok. Konzultuj s gynekologem 😉

jitkaem
14. čer 2019

Ja to mela u obou stejne. Zacala jsem vysilovat a stresovat az s kontrakcema 😀

marianka1562018
autor
14. čer 2019

@priefi plíseň to určitě nebude spíš si nechám udělat odběr jaterní testy

sonisek
14. čer 2019

Taky jsem se druhého porodu bála,zvlášť s dvojčaty. Prvního jsem rodila před deseti lety, kontrakce od 3 ráno a narodil se 10:40,bylo to pro mě peklo,byla jsem z toho na nervy ještě půl roku po. Měl 4,1 kg. Teď v květnu druhý porod,dvojky, kontrakce od 7 a v 10 už byly oba venku,pohoda,nenastrizena,jen 2 stehy. Hned odpo bych šla rodit znova,byla to hrozná pohoda až jsem se divila.

baraskaska
14. čer 2019

Druhej porod byl sice bolestivější teda ty dvě poslední hodiny jinak to byla procházka růžovým sadem oproti prvnímu. Zavinovací dělohy bolelo víc ale tak že jsem si ani prášek nevzala takže nepříjemný ale vydrzitelny. Takže za mě byl lepší i přesto že jsem už věděla do čeho jdu

sudylichozrout
14. čer 2019

Oba porody jsem mela stejne dlouhe. Trvaly od prvnich kontrakci 12 hodin. Prvni dcerka se rodila snaze, mela 2,5 kg a 46 cm. Druha byla o kilo tezsi a o 3 cm vetsi, takze to bylo trochu narocnejsi. Ale oba porody byly nadherne, spontanni a bez komplikaci. Bolest k porodu patri, zalezi jen na tve hlave, jak se s ni popasujes 🙂 Drzim palce!

palacinka_marmeladova
14. čer 2019

Já furt myslela že mám jen poslíčky,v deset mi rupla voda a v půl dvanáctý byl venku.Bolesti skoro žádný,dokud nebyl venku,vůbec jsem nevěřila že porodím.První byl vyvolávaný a byl mnohem víc bolestivější.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru