Druhý porod po dvou letech. Je méně bolestivější, rychlejší a nebo naopak?

kristyna99
17. pro 2019

Ahoj, zjistila jsem,že jsem zase těhotná a jelikož byl první porod hrůza,chtěla bych se zeptat jestli jste měli druhý méně bolestivější,rychlejší.. A nebo naopak. Slyšela jsem,že druhý je většinou celkově lepší,záleží i na rozestupu porodů. Rodila jsem v srpnu 2018 a další mě čeká červenec/srpen 2020,takže 2 roky. Máte zkušenosti?🙂

sudylichozrout
17. pro 2019

@kristyna99 Ahoj, ja mela druhy asi horsi. Oba porody trvaly vice mene stejne dlouho, ale prvni dcera mela jako plne donosena 2,5 kg, druha dcera 3,5 kg. A to kilo bylo hodne znat 🙂 Rodila jsem cca rok a tri ctvrte po sobe (6/16 a 4/18). V breznu mam termin tretiho porodu, tak jsem sama zvedava 🙂

monaluza
17. pro 2019

Rodila jsem po 21 mesicich. Prvni porod relativne v pohode, druhy naprosta parada (ditko spis mensi, 3,3 kg). Trvalo to hodinu od doby, co jsem si rekla ze "to uz teda bude ono". Nez mne neco stihlo zacit poradne bolet, byl mladej venku, stejne tak zdravotnici nemeli cas na mne cokoli zkouset, byl to naprosto prirozeny porod (dokonce jsem to sfoukla ve stoje). Takovy klidne jeste treba tri...

lilian2111
17. pro 2019

Já teda rodila po 4 letech ale druhý byl nesrovnatelně lepší než první 🙂

alkuska
17. pro 2019

Druhá dcera byla o kilo těžší než první. Druhý porod byl rychlejší (ale spontánní, první byl indukovaný) ale byla jsem hodně potrhaná a dávala jsem se tam dole do kupy ještě půl roku. U první jsem cvičila s epinem, u druhé jsem se na to vykašlala a takhle jsem dopadla. Jestli budu někdy ještě rodit, začnu cvičit hned v 7 měsíci.

alkuska
17. pro 2019

jo a rodila jsem holky od sebe dva roky a čtvrt.

cascabel
18. pro 2019

Rodila jsem pred mesicem po dvou letech. Prvni porod byl relativne ok, ale hodne siti a nic, co bych chtela zazit znovu. Tyden pred druhym porodem me chytnul fakt strach, po tom, co jsem mela osklivy poslicky. Pak jsem si rekla, at nejsem blba, ze to zvladnu, ze s nejvetsi pravdepodobnosti je to muj posledni a ze si ho uziju a koupila si knizku na povzbuzeni Aby porod nebolel 😀
Pak ten druhej byl fakt parada. Rozjezd pomalejsi, ale ten zaver rychlovka. Byla jsem na ctyri cm, kontrakce po deseti minutach a za trictvrte hodky hotovo. Na zaver sedm fakt silnejch kontraci, u kterych jsem chodila a u ty posledni mi hlavicka pri chuzi vyklouzla ven, takze tentokrat to bylo bez tlaceni a to mela 3,7 kg 😀 Zadny poraneni 🙂 Preju podobnou zkusenost a nebat se 🙂

astyna88
18. pro 2019

Druhy porod od prvnich kontrakci do porodu placenty dve hodiny. Bez siti,bez cviceni. Tlaceni v podrepu a pak v sede. Kluci 20m od sebe. Pohoda.

bylinka36
18. pro 2019

Druhý porod byl bohužel horší, ale jen díky špatnému váhovému odvahu. Tvrdili, že bude mít kolem 3 kg, kvůli úzké pánvy jsem mohla přirozeně rodit do 3.5 kg a syn měl 3650 kg. Trápil mě dva dny, nejprve falešné kontrakce, bylo to silné jak skutečný porod, ale nic se nedělo. Pak se to zastavilo, prdla mi voda a pak zase dlouho nic a až po dvou dnech přišly ty pravé kontrakce a za 2 hoďky venku. Já úplně vyčerpaná, malý se sekl, nakonec jsem ho vytlačila, ale zle mě zřídil, přišla jsem o spoustu krve, pak jsem dva dny dostávala transfůze krve a plazmy. Hrabu se z toho doteď a to jsou to 4 měsíce. Přeji, ať to máte lepší a rychleji za sebou...

kejt29
18. pro 2019

Mam za sebou tri porody behem 3 let a tri mesicu a kazdy dalsi byl rychlejsi. Bolesti byly stejne. Posledni porod 6:20 zacly velke bolesti a 7:50 byla na svete. 😉

cery26
18. pro 2019

Druhy porod přesně po dvou letech a nesrovnatelně lepsi. Syn byl o pul kila tezsi a ani ne za hodinu od prvních větších bolestí bylo po všem. Poranění kosmetické. Pila jsem malinik a masirovala hráz. Hodně štěstí.

radullah
18. pro 2019

Já tě asi moc nepotěším. Mám teda oba porody předčasně. Rodila jsem teď 3 týdny zpátky po 3,5 letech. První porod (36+5) trval dohromnady 4 hodiny a na 3 zatlačení byla dcerka venku. Teď (35+3) jsem rodila 15 hodin (z toho přes 5 hodin těch největších bolestí) a tlačila asi na 20x, miminko nejdřív nesestupovalo, pak se při každém zatlačení hlavička vracela zase zpátky. Bylo to na palici. Bolelo to stejně, ale jak to trvalo dlouho, bylo to pro mě nesrovnatelně horší. Ten den jsme rodili 3 a všechny jsme se pak shodli, že to bylo zrovna horší, než první 🙈 Jinak teda oba porody bez poranění a šití, věděla jsem v obou případech, že to bude dřív, takže jsem začala dřív i s přípravou 🙂

puhelin
18. pro 2019

Mezi obema porody mam 2 roky 4 mesice. Prvni byl vyvolavany, sice kontrakce hned po cca 5 minutach, ale rekla bych, ze me bolely mene. Druhy jsem kontrakce mela vlekle, tahlo se to a bolelo to vic. Ale porod byl hezci, vedela jsem uz, do ceho jdu a nebyla tak vyplasena, takze hlava byla v klidu. Vse bylo bez zasahu, prirozene a intuitivni. Jen zavinovani delohy u druheho bylo mnohem bolestivejsi. Druhe miminko bylo o 760 g tezsi nez prvni.

karla2015
18. pro 2019

Prvni porod dcera 3,5kg a hruza, musela jit klestema, obe jsme tam malem zustaly, od prasknuti vody 12h, druhy porod po 20 mesisich vyvolavany o tyden driv, dcera 4,5kg a mnohem lepsi 10h(bolest hrozna, ale to k tomu patri 😆)

lennus
18. pro 2019

@kristyna99 Druhý rychlejší. Doporučuju se na něj i připravit, psychika dělá hrozně moc, jsou i různé ženské skupiny, hypnoporod - dají se využít jen některé techniky a pak před porodem Aniball, lněné semínko, maliník a datle. I pohyb hodně pomáhá. Držím palce!

ai30
18. pro 2019

Druhy porod presne po trech letech, prvni dite 3700g, druhe 4050g, druhy porod nesrovnatelne jednodussi a rychlejsi ;)

pathan
18. pro 2019

Druhy porod horsi v tom, že byly bolesti mnohem intenzivnejší. Ale samotný průchod porodními cestami bolel míň, menší bylo i poranění (paradoxně u první jsem cvičila s Aniballem a poraněná jsem byla dost, u druhého jsem se na cvičení vykašlala a měla jsem jen malý nástřih, o kterém jsem pár hodin od porodu nevěděla, a to druhé dítě bylo o půl kila větší). U ani jednoho se nestihl ani epidural ani rajsky plyn, oba porody trvaly stejně rychle.

g_m
18. pro 2019

Rodila jsem v rozmezí 22 měsíců a druhý porod byl oproti prvnímu super. Bolelo to, ale ne tak jako první porod, tam jsem měla pocit, že mi někdo řeže břicho motorovkou... U prvního jsem měla epidural, teď ne a porod byl daleko lepší a rozhodně rychlejší! Takže neboj 😉

wampzee
18. pro 2019

První porod trval cca 14 hodin..kdy to bylo relativně snesitelné, pak posledníhc pět hodin jsem si hrábla na dno...ale doktoři dělali vše proto, aby to bylo co nejrychlejší, tím pádem porod frčel možná zbytečně moc rychle...a celkově ani ta poporodní adaptace má ani dcerky nebyla nejlepší. a to měla 2970g a 47cm. Syn přišel přesně na termín, od prvních bolestí byl za 5 hodin venku...a to jsme jeli ještě hodinu do lepší přátelštější porodnice. takže za mě druhý nesrovnatelně lepší. Syn 3560g a 53cm.

slunecnice358
18. pro 2019

Druhy, před 5 dny... krásný, rychlý, jemný... nebojte se!

gruyerre
18. pro 2019

Mám děti 2 roky po sobě, oba porody byly hezké, ale při druhém byly bolestivější kontrakce, ale zase byl o něco rychlejší.

almara2
19. pro 2019

Tak u mne byl druhý nejhorší, taky špatný váhový odhad, sekli se skoro o kilo, měl porodní váhu 5180g, tak jistě i proto to tak bylo. Třetí porod byl nejrychlejší a nejlepší, syn měl 5160g, asi už jsem to měla nacvicene. Dodám jen, že první syn měl pouhá 4 kila. Hodně štěstí přeji.

saly1478
24. pro 2019

@kristyna99 já měla první dítě 2,5kg a teď po dvou letech syn 3,16kg. První porod byl 8h a teď v pátek jsem prožila peklo ale trval 30 min. Asi hodina, páč jsem že začátku nerozenala kontrakce od poslicku :D to jsem během toho stihla naházet uhlí do sklepa, jak jsem dohazela, tak začalo to sílit bylo to co 2 minuty, po příjezdu do nemocnice nahlášení údajů které se nestihly dopsat a na porodní sál jsem skoro nedošla bylo to o vteřinu :D

isabelafuentes
25. pro 2019

Rychlejsi, mene vycerpavajici, bez poraneni, celkove bylo pri druhém porodu vsechno vic v pohode, asi i proto, že já jsem byla vic v pohodě. Prvni trval 20 hodin, druhy 3 hodiny se vsim vsudy. Nebojte se😉 A i kdyby lepsi nebyl, to miminko za to stojí 👍👍😁

baruz
25. pro 2019

Já mám tedy porody od sebe 22 měsíců. První byl celkem náročný, (i když v měřítkách ostatních holek asi celkem normální.) 10 hodin...Křížové bolesti, bez klasických kontrakcí, takže mi dávali oxytocin, který zhoršil ty křížové bolesti, ale nezesílil ty kontrakce. Takže jsem tlačila bez nich a byl to mazec celkem. Dcera 3350. Druhý porod byly klasické kontrakce i s křížovými bolestmi. Bylo to děsně intenzivní, ale taky děsně rychlý. Od prasklé vody byla malá/velká za hodinu a půl venku na tři zatlačení 3950 a takový porod bych přála každému. Ze sálu jsem v pohodě odešla do sprchy a super. Je to paradox. Skoro 4 kila se mi rodila daleko líp. Je to ale asi dost individuální. Každopádně zkušenost doktorů je asi taková, že když jsou porody rychle za sebou, tak ten druhý bývá lepší. Všichni mi říkali, že to půjde jako po másle a měli pravdu. 👍 tak třeba jsem trochu potěšila

kristyna99
autor
27. pro 2019

děkuju vám všem za odpovědi 🙂

biedronka10
27. pro 2019

Rodila jsem po 22 mesicich. Prvni dcera 4 kg. Vyvolavany po terminu 41+4tt, druha dcera 3,5 kg, vyvolavany po terminu take 41+4 tt. Prvni porod katastrofa, ktera ve ve vytvorila tezky psychicky blok... Trval 13 hodin a vyzkousela jsem si u nej vsechno, pak uz male i me malem slo o zivot. Takze kdyz jsem u druheho opet nastupovala planovane do nempcnice, opet porodni cesty nic a opet mi dali na vybranpu jestli chci vyvolavat ten den, nebo za dalsich 24 hodin, psychicky jsem se tam zhroutila a museli mi dat prasky na uklidneni. Druhy porod jen 6 hodin, tudiz celkem rychlovka, bez leku, jen rajcak. Bolesti, no nevim jak normal porod, ten ja nikdy nezazila, ale u vyvolavanych bolesti strasne. Ale alespon u toho druheho to melo rychly soad a mala sla ven jak po masle, coz se u starsi male rict neda. No holt pul kila ke rozdil no.

lenka0703
29. pro 2019

@kristyna99 máme to velmi podobné. První porod v červnu 2018 a druhý mě čeká v červenci 2020. Malou jsem ale rodila s preeklampsii ve 37 týdnů (vyvolávaný porod) a byla to rychlovka. Cca 4 hodiny od prvních kontrakci, bez jediného zatlačení a poranění. Malá ale měla 2100 ta 45 cm. Teď se bojím toho, co mě čeká. Určitě to nebude taková pohoda jako u první...😳😳

kristyna99
autor
29. pro 2019

@lenka0703 Držím palce, to mala mela 2700g a jakej to byl porod a následky... Myslím,že o váhu úplně tolik nejde 😉

priefi
29. pro 2019

@kristyna99 prvni porod 06/16 30h kontrakci, zasekana, nakonec lekar manualne otviral branku, asi nutny nastrih hraze + poraneny cipek. Druhy porod 12/18 kontrakce 4,5h, porod rychly, bez nastrihu, poraneni jen kosmeticke, bez siti.

Za me u me byl problem v hlave. Doporucuji si koupit knizku Hypnoporod 😉

priefi
29. pro 2019

@alkuska ja bych rekla, ze to asi nema moc.vliv. U 1.jsem cvicila s anibalem a poraneni teda byla a u druheho kvuli riziku jsem nesmela, zacvicila jsem si jen jednou vecer pred porodem a pak teda se hned daly veci do pohybu a ac jsem necvicila, poraneni nebyla

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru