Druhý porod po dvou letech. Je méně bolestivější, rychlejší a nebo naopak?

kristyna99
17. pro 2019

Ahoj, zjistila jsem,že jsem zase těhotná a jelikož byl první porod hrůza,chtěla bych se zeptat jestli jste měli druhý méně bolestivější,rychlejší.. A nebo naopak. Slyšela jsem,že druhý je většinou celkově lepší,záleží i na rozestupu porodů. Rodila jsem v srpnu 2018 a další mě čeká červenec/srpen 2020,takže 2 roky. Máte zkušenosti?🙂

alkuska
31. pro 2019

@priefi jj, někde jsem četla že celé je to otázka toho, jak tam ta hlavička narotuje. Ale jestli se budu ještě někdy chystat na porod, budu mít strach, a takhle budu mít pocit, že něco dělám. Takže už kvůli psychice to význam má.

priefi
31. pro 2019

@alkuska to urcite 😉 ja zase jsem si rikala, ze pokud do 3 do toho pujdem, tak musim s tim opatrne, kdyz to umi vyvolat porod 😂

marketinnka
3. led 2020

@monaluza ve stoje? Lekari byli ochotni Vam pomoct pri chytani mimka,kamaradku poslalo v Ostrave nekam☹ Je to podle me snazsi nez v leze.

teeerez
3. led 2020

mam teda rozestup 3 roky, ale druha doba porodni byla vyrazne rychlejsi. Prvni dite vylezalo pres hodinu, druhe temer filmove na 3 zatlaceni venku 🙂 a to mela obtocenou snuru kolem krku a stejne to slo lepe 🙂

priefi
3. led 2020

@radullah a cim to bylo, ze se mimi stale vracelo? A nakonec teda sestoupilo, anebo cs?
@lennus pod to se podepisu 😊

blackhole
3. led 2020

Ahoj, u mě rozdíl 22 měsíců. 1. porod 48h od prasknutí vody, 2. porod 14,5h. V obou případech nejdříve praskla voda bez kontrakcí (měla jsem jí moc, takže asi proto), akorát podruhé se to po Hamiltonu rozjelo samo. Poprvé bych bez oxytocinu asi neporodila. Oba porody bez nástřihu a poranění, u druhého porodu byla vytlačovací fáze rychlejší a celkově jsem byla mnohem méně vyčerpaná. Jinak, dá se říct, oba porody bez následků, akorát ten první byl fakt dlouhý, děloha nespolupracovala.

hanule8
3. led 2020

Já rodila po 22 měsících a za mě druhý porod horší, i když byl rychlejší, ale vyvolávaný.
Nějak jsem to psychicky nezvládla, přišlo to strašně rychle a nějak jsem to nezvládla. Navíc se malá zasekla, tak jsem začala panikařit. Ale naštěstí všechno dobrý 🙂 držím palce!

kometkak
3. led 2020

Obykle co čtu, jsou druhé děti o něco větší jak první. U mě oba hrozné, druhý asi ještě horší. Možná tou váhou 1. 3730 a 2. 4410g. oba vyvolavané. 1. 8h a duhý 7h. kontrakce po minutě oba celou dobu. To jsem si říkala, že to bude podruhé lepší, protože to horší už být nemůže a bylo. Proto bych třetí už nedala.

radullah
4. led 2020

@priefi no u mě to bylo asi tím, že mi rupla voda už na 35tt, tak nebyl drobek ještě sesoupený dole. Nemohli mi ani nahmatat pořádně čípek. Tlačila jsem fakt asi na 20x. Nejdřív na zádech, pak na boku, pak v polodřepu, pak na všech 4. Nakonec mě paradoxně zachránila neoblíbená poloha znovu na zádech, kde jsem se mohla pořádně zapřít nohama a hlavička se už nevrátila. Každopádně i první porod byl předčasný (36tt) ale tam to šlo jak po másle.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru