Druhý porod - bývá rychlejší než první? Potřebuji uklidnit

joann
23. črc 2018

Maminy asi potřebuju trošku uklidnit 😀 mám za sebou jeden docela složitej porod a za pár dní před sebou druhej. Je to druhý aspoň o něco lepší a hlavně rychlejší? 😊

snowbee
23. črc 2018

@joann ahojky,musim ti rict ze druhej porod byl supr trupr.Je fakt ,ze druhy syn byl mensi,rodila jsem po 4,5 letech..ale dochvilky byl venku..bez nastrihu.Ted budu rodit skoro po 11letech..a uz ted mam obavy.Ale cekame holcicku a doufam,ze vic jak prvni ditko tj 4800 nebude mit.

toluma
23. črc 2018

u me minimalne o 12h rychlejsi☺️!Z okoli znam snad jen jeden pripad,kdy byl druhej porod dlooouhej.Ale tak-je to pripad od pripadu.Kazdopadne to zvladnes ☺️,nic jinyho ti ani nezbyva 😁,ale preju ti,at to mas rychle a bezkomplikaci a at ste hlavne oba v poradku ☺️

jaja01k
23. črc 2018

Ja mela druhy porod o polovinu kratsi a celkove to slo vsechno tak nejak lip. Po prvnim porodu jsem se dlouho davala dohromady fyzicky i psychicky, po druhem jsem byla v pohode.

laja64
23. črc 2018

@joann kamarádka první porod v pohodě , u druhého se 3 dny nemohla otevřít, tak ji brali na císaře. Tak je to asi jak u koho, ale taky doufám, že druhý bude alespoň o něco kratší a určitě už si nenechám dát epidural, to vím jistě 😊

petrixa
23. črc 2018

Ahoj, první porod jsem měla dlouhý a končil císařem v celkové narkóze. Druhý porod byl o dost kratší a po porodu to bylo celkem v pohodě. A to mám děti 22 měsíců od sebe🙂

misicka1988
23. črc 2018

Já to měla bohužel obráceně , první porod 7 hodin , druhý 34 hodin. Kontrakce moc nepostupovaly , bylo to strašně zdlouhavé. Je pravda že jsem byla nemocná ( 3 dny před porodem jsem měla ještě 39¨C , tak jsem byla strašně vysílená. Je možné že to vše souviselo. A třetí byl 8 hodin.

kata267
23. črc 2018

@joann druhý porod u mě teda o dost rychlejší, od prvních slabých bolestí asi 5 hodin, hlavně to šlo tak nějak všechno hladce a samo a druhý den po porodu jsem ani nevěděla o tom že jsem rodila, ale je pravda že mám děti jen 17měsíců po sobě takže to možná taky hrálo roli

jipe
23. črc 2018

první porod celkem 36 hodin, pomohl až oxytocin do žíly, druhý 7 hodin, podruhé kromě potrhání porod za odměnu

zer_0
24. črc 2018

Kazdy porod je jiny. Muj prvni trval 19 hodin a druhy me prekvapil za 4 hod bylo po vsem. Jen bylo horsi tlaceni bylo to dlouhe a vycerpavajici. Syn zustal zaklineny v porodnich cestach (dystokie ramenek) moc se to nestava.Ted jsem spis zvedava jaky bude ten treti🙂)

bonulinka
24. črc 2018

U mne tedy platilo, že každý další porod, jakmile začaly kontrakce, byl rychlejší. A to ten první trval od první kontrakce zhruba 4 h. Poslední byl vysloveně za odměnu.

babulinkab
24. črc 2018

první trval čtyři hodiny, druhý dvě hodiny

babanci
25. črc 2018

Já ho měla mnohem rychlejší. První jsem rodila celý den, od šesti ráno do 19.20 hod. A při druhé mi zase v šest ráno /asi je to nějaká začarovaná hodina/ praskla voda a ve 12.00 hod byla dcerana světě. Držím palce, ať je to fičák. 🙂

kac_kac
25. črc 2018

Taky se přidávám k těm kterým se rodí čím dál tím snáz. První porod cca deset hodin, další dva tříhodinové fičáky. Střihli si ale u každého 😉

plksv
27. črc 2018

U mě horší - první necelé dvě hodiny, druhý tři, třetí čtyři a hrůza. Do čtvrtého nejdu 🙂.

kejt29
27. črc 2018

U me urcite druhy kratsi. Jsem dokonce hned po porodu rekla, ze chci treti 😂

evaaskalova
27. črc 2018

Ja mela prvni porod hroznej, oxitocin, rucni otevirani, skakani po brise, hrozny dlouhy kontrakce...Druhej porod po neplanovanym otehotneni za 16mesicu. Mela jsem slabe kontrakce, jako bolesti pri silnejsim menzesu, v pul 4 rano praskla voda, ve ctvrt na 5 prijezd do porodnice. Nez me zapsali, vysetrili atd, bylo skoro 5 a v 5:20 byla mala venku. Nestihli ani klystyr (ufff). Rekli mi s usmevem, ze priste mam prijet rodit vcas 🙂. Z porodniho salu jsem jela vysmata jak leco. A to byla mala o pul kila tezsi nez prvni ditko. Navic zadny nastrih jako pri prvnim porodu, fakt brnkacka.. 🙂

priefi
27. črc 2018

@evaaskalova a jak dlouho jsi rodila u prvniho?

oveckaluky
27. črc 2018

Taky jsem to měla opačně, první porod dvě hodiny (nakonec akutním císařem pro špatnou poloho, ale rychle jsem se otvírala, takže podle doktora by to přirozeně delší než 4-5 hodin nebylo), druhý porod vyvolávaný (narodila se 14. den po TP), tři dny, a to mi taky doktoři říkali, že vzhledem k prvnímu porodu tohle bude rychlovka...záleží, jak je tělo připravené, každý porod je jiný 🙂 Teď u dvojčat mě čeká plánovaný císař, takže by to mělo být v pohodě 🙂

ilussion
27. črc 2018

Já měla teda oba porody vyvolávané, první děs, tři dny a nakonec jsem tlačila! 4 hodiny než prošel.. druhý dva dny ale bolesti menší a venku byl na 3 kontrakce 🙂 pro mě druhý porod LUXUS

evaaskalova
27. črc 2018

@priefi Opravdu silny kontrakce, pri kterych me rucne otevirali, jsem mela tak 10h, slabsi, ktere odstartovaly zacatek porodu 8h. Dohromady 18hodin. Vim, ze spoust zen rodi mnohem mnohem dele, ale pro me to bylo sakra dlouhy..

priefi
27. črc 2018

@evaaskalova to verim 😊 ja rodila 30h s kontrakcemi, z toho hodku otvirani a na 3 zatlaceni pak byl prcek venku 😊 doufam, ze druhy porod za par mesicu bude lepsi 😅 uz ted se bojim 😊

elekthra
27. črc 2018

Oproti prvnímu byl druhý porod ještě rychlejší (3hodiny versus 30 minut) a snazší, bezbolestný a pohodový 🙂

ldik
27. črc 2018

Prvni porod sice 3,5 hodiny, ale des bes i tak. Neslo mi tlacit, silene bolesti, oxytocin, nakonec museli syna vyndat klestema, ja nastrih az na pr... a zaver tresinka - prirostla placenta, takze manualni lyza pod narkozou... Druhy porod sakum prask 45 minut (jsem si prisla jakoby nic na kontrolu do poradny na 8 prstu otevrena, koukali na me jako z jara ze mi nic neni. Domu me nepustili, hned na sal, pichli vodu, a nez nastoupili kontrakce, vyplnila jsem papiry, pak parkrat zatlacila a hotovo 😀). Bohuzel, opet prirostla placenta a tentokrat fest, opet manualni lyza a od doktoru zakaz mit dalsi deti.

kajsav
27. črc 2018

Je to jak u koho, u mě první porod od začátku do konce 6 hodin, ale nešlo mi tlačit, malej šel rukou napřed a zasekl se v porodních cestách, nakonec VEX a velké šití zvenku i zevnitř. Druhý porod od začátku do konce 3 hodiny a pohoda, dvě zatlačení a bylo hotovo 🙂

normalnimatka
28. črc 2018

@evaaskalova ruční otevírání? to se jako děje?

evaaskalova
29. črc 2018

@normalnimatka bohuzel ano...

normalnimatka
29. črc 2018

@evaaskalova a proč probůh? měla jste kontrakce 8 hodin a to jako bylo na jejich vkus moc dlouho, že se nic neděje? nebo jako co?

ladyhacek
29. črc 2018

@bonulinka
@babulinkab
@elekthra

Jste mě potesili 🙂
Já tedy prvního vyvolavane, ale od první kontrakce byl za 4,5h venku 🙂 porod pěkný, nestěžuju si

priefi
29. črc 2018

@normalnimatka mudr.ceka na kontrakci a kdyz prijde tak uvnitr rucne roztahuje branku, aby ji otevrel vic a mimi mohlo na svet. Ja ho mela taky, ale kontrakce jsem mela teda mnohem dele, cca 28h

evaaskalova
29. črc 2018

@normalnimatka zrejme ano. Otevirala jsem se podle nich pomalu.celkove prvni porod stal za prd. U druheho uz jsem vedela, co si ke me muzou a co nemuzou dovolit a bylo to o 100% prijemnejsi. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru