Nízko uložená placenta. Mám se znepokojovat?

Zodpovězené
30. dub 2023

Dobrý den,

v 10. tt jsem 2krát jednorázově červeně zašpinila, následovala návštěva u doktora, na příčinu nepřišel. Až minulý týden (11. tt) mi na kontrole bylo řečeno, že mám placentu na ZS zasahující k VB. Od té doby sem tam trochu hnědě zašpiním. Docela se bojím toho špinění, co může následovat.

Moje otázky zní:
Mám se nějak znepokojovat, když sem tam trochu zašpiním?

Může se umístění placenty ještě zhoršit, že by překrývala vnitřní branku?

Co si mám představit pod pojmem klidovy režim? Pouze jen ležet?

Předem děkuji za odpověď.

Lenka

Dobrý den,

placenta se ještě může s růstem dělohy vysunout vzhůru, v tak brzkém stádiu těhotenství se tedy ještě nemusíte znepokojovat. UZ bude určitě provedeno ještě v 2. a 3. trimestru.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová