Prasknutí plodové vody ve 30tt. Jak dlouho mohu vydržet bez plodové vody?

Zodpovězené
26. pro 2018

Dobrý den,

jsem 29+5 TT, praskla mi voda, ale jsem bez kontrakcí. Vody bylo dost, dva mokré ručníky, dvoje spodní prádlo, teď se to trochu ustálilo. Jak dlouho můžu v tomto stavu vydržet orientačně v nemocnici než se to bude muset nějak řešit? Otevřená jsem pořád max. na 1 prst a mám pouze křeče v podbřišku, občas větší bolest, ale teď už spíše přestala, jakoby se zastavila 🙂. Je možnost, že mě pošlou ještě domů? Aplikaci kortikoidů mám za sebou už ve 26tt.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

určitě se v nemocnici bude vyčkávat a oddalovat samotný porod. Myslím, že už vás domů ale nepropustí, protože budou kontrolovat množství plodové vody, zánětlivé markery a event. příznaky porodu. Doporučila bych vám pít až 2 litry ideálně kopřivového čaje, plodová voda se stále dotváří a klidový režim.

Moc vám držím pěsti.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová