Strach z předčasného porodu ve 30tt

barca2018
18. lis 2017

Ahoj holky, jsem 30+3 tt a uz 15 dni lezim v nemocnici. Jsem otevrena na dva prsty a doktorka mi rekla, ze mi kdykoliv muze uz prasknout voda a muzu zacit rodit. Dostala jsem dve davky kortikoidu a ted se asi jenom ceka co se bude dit.. Ja mam nervy na pochodu.. Chtela bych byt strasne moc doma, ale bojím se jit i na zachod.. Jsem ze vseho takova vyklepana. Od rana me sem tam poboliva v krizi a jakoby spodek.. Nevim poradne, jak to mam popsat. Jake jste prosim mely pocity pred porodem?? Jsem jak na jehlickach, jestli to tedy mam cekat co nevidet,nebo jestli aspon na Stedry den půjdu domu jeste sama...Co myslite? :(

japona
18. lis 2017

@barca2018 Na tohle je těžké odpovědět. Kamaradce se stalo, že ji sest tydnu pred terminem v porodnici řekli, že pravděpodobně začíná rodit (strávila tam uz několik týdnů predtim na rizikovem) a převezli ji urychlene na pracoviště s dětskou jipkou a neonatologii. Po týdnu sledování ji řekli, ze se nic nedeje a že má jít domu a dodržovat klidový režim doma.. dítě se narodilo tyden před termínem..
Jiná bez jakýchkoliv problémů v těhotenství začla rodit v cca 31. týdnu, stihly se kortikoidy a dítě je naprosto ok.
Nikdo, ani doktoři, vám nic neřekne, protože se porod a jeho průběh nedá odhadnout. Na druhou stranu dítě po 30. týdnu je z pohledu neonatologu už vyvinute, jen je potreba pomoci s dychanim (což by mely resit ty kortikoidy). A tyto deti jsou ve většině případů zcela v pořádku.

summer2012
19. lis 2017

Je to nevyzpytatelné ja ležela v 32tt týden v nemocnici, že se taky začínám otvírat, dvě dávky kortiko a po týdnu mě pustili domů s tím, že kdyby se to teď rozjelo už to stejně nezastaví...takže doma klidový režim a uvidí se...od 38tt jsem se na klidový režim vyprdla, týden na to už se naopak ještě začala snažit to popohnat a nakonec se malej narodil 40+3 😀 takže těžko říct, nezbývá než počkat, nestresovat a nechat se překvapit 😉

elinka90
19. lis 2017

Vubec se nepozoruj. Ja od 30tt na 2 cm otevrena. Po 10 dnech jsem sla domu. Od 33 tt na 8 cm. Otevrela jsem se uplne bez bolesti. Neznam co to je poslicci ci tvrdnuti bricha. Lezela jsem 13 dni na hekarne s tim, ze kazdy den porodim. Doktori se divili, ze nerodim a rodila jsem az 37+5 tt a to jsem delala uplne vse. Zacala jsem rodit po tom co jsme se s manzelem pomilovali. Ja bych uz znovu do nemocnice nesla. Akorat doktori strasi ale nic krome kortikoidu a utrogestanu stejne nemuzou udelat

margarithka
19. lis 2017

Hlavně se nestresujte. Porod to neoddálí a vůbec vám to nepřidá. A hlavně nečtěte internet!!!!!
Já ležela od 27. týdne s dvojčaty. Celou dobu jsem si vůbec nepřipouštěla, že bych mohla rodit. Byla jsem naprosto přesvědčená, že prostě půjdu domů. No nic...29+5 jsem začala rodit...voda mi nepraskla. Prostě se porod rozjel. A nebojte se. Poznala jsem to- ač prvorodička, ač mi doktorka tvrdila, že rodit nerodím.
Kluci jsou v pořádku...naštěstí...a zpětně si říkám, že asi věděli, proč na svět tak spěchají.
A pokud máte kortikoidy, vůbec se nebojte. Já Vás samozřejmě chápu, ale snažte se myslet na něco pozitivního...třeba že na Vánoce už tři budete.
P.S. Teď jsem znovu těhotná a co myslíte...plánuju přenášet aspoň o měsíc 😉

wimbledon78
19. lis 2017

Ja vim, ze se to lehko rika, ale taky radim se nestresovat a nepozorovat, protoze to proste neovlivnite. Kortikoidy uz mate, tak vse dobre dopadne! Nase mala se narodila 29+4, kortikoidy se nestihly, tak i byly nejake problemy s dychanim, ale ted je naprosto zdrava holcicka 😊Bude to dobre

swetlusska
19. lis 2017

uplně tě chápu, taky jsem skončila na rizikovým, v 31 týdnu. Vypadalo to každý den jinak, že mě pustí, pak že mě nepustí, pak zas ano a nakonec jsem tam rovnou porodila za 5 dnů...Taky jsme to nakonec oba zvládli, dítě i já. Přeju hodně sil a myslet spíš dopředu, nestresovat se tolik. Ber si tam návštěvy, čti, užívej klidu, jestli tam máš s kým pokecat a tak....

bonavoxa
19. lis 2017

@barca2018 Ležela jsem od 28. týdne s fakt špatným nálezem, počkali, když jsem za 14 dní neporodila, tak mě pustili na Vánoce domů. Vydržela jsem až do 36. týdne, v což nikdo ani nedoufal. Malá má nějaké problémy, je hyperaktivní, jako mimino byla strašná, ale takhle fyzicky je v pořádku.
Teď ležím doma, protože čípek povolil až ve 35. týdnu, což si úplně gratuluji, že nemusím zase ležet měsíce. A nejhorší je na tom ta psychika, snažila jsem se zabavit internetem, návštěvami. Když mě někde víc zatlačilo, okamžitě jsem byla zlita potem, že rodím. Bála jsem si i prdnout. Podruhé už to snasim ó něco lépe. Uklidňuje mě, že sama vím, jak se dá se špatným nálezem uležet dlouho. A jsou i holky, co nakonec přenáší. Tak hodně štěstí!😉

barca2018
autor
19. lis 2017

Vsem mam strasne moc dekuji.. Snazim se myslet pozitivne, ale to vite, nejde to.. 🙂 .. Jsme furt ve strehu, ohledne porodu, ale furt si v hlave opakuju, ze proste vyleze az 2018 ..Moc Vam dekuju!!!! 🙂 ..

lennus
19. lis 2017

@barca2018 Moc držím palce! Náš malý se narodil 33+1 a je to zdravý skoro čtyřletý kluk. Loni bohužel předčasný porod začal ve 23. týdnu, ale taky vím i přímo od natologa, že od 30. týdne už je to relativně dobré. Slyšela jsem o hodně případech, kdy si holky poležely a vše se zklidnilo a mám i kamarádku. Je těžké udržet klid, ale zkus to, nic s tím stejně neuděláš. Hodně štěstí tobě i miminku!

linee
19. lis 2017

@barca2018 moc drzim palce. Ja sice lezela od 34tt s jinou diagnozou, porad mi rikali, ze budu rodit, lezela jsem v nemocnici 6 tydnu, z toho 4 tydny adventu, na Vanoce domu a doma na Novy rok, jinak jsem tam byla celou dobu. mala se nakonec narodila 40+2. Nikdo to neovlivni, ani ty. Lehce se rekne, nestresuj se, hure se to dela, hlavne pokud jde o prvnatko treba. Ja jsem to brala tak, ze jsem pod dozorem v nemocnici a kdybych zacala rodit, lekari na to budou pripraveni a udelala jsem vse proto, aby vse dobre dopadlo. A neztracela treba cas cestou do porodnice a pod. Takze maximum proto, aby bylo mimco v poradku. Navic ti stihli dat kortiko, coz je take dobre. Zbytek je na mimcu. Ty delas maximum a snaz se opravdu kvuli mimi uklidnit a rikej mu, at se umoudri🙂) zbytek opravdu neovlivnis.
Jinak zavisi, kdy se male narodi, jak bude pribirat, jak se mu bude darit. Nikdo ti to opravdu ted nerekne. Navic, mate pred sebou aspon dalsich 50 spolecnych Vanoc🙂))
Moc drzim palce!

barca2018
autor
19. lis 2017

Je to tezke.. Je mi 19, s pritelem jsme necelé 2 roky a je to poprve,co jsme takhle oddeleny od sebe. Nehlede na to, ze jde o prvni Vanoc, kde uz u stolu nebude sedet chlap meho zivota. Vanoce bez taty budou tezke i pro mamku...ona a vsichni samozrejme chapem, ze jde o to, aby mala byla zdrava, ale to ALE je tam hrozne velke.. Moc Vam dekuju za vase odpovedi, fakt mi to pomaha.. Snad me chapete.. 🙂

bonavoxa
20. lis 2017

@barca2018 Na Vánoce mě pustili domů, tak třeba Tě taky pustí. Hodně mi to pomohlo psychicky, ležet doma. Cpala jsem se cukrovím a koukala na pohádky. Což se pak dost výrazně odrazilo na kilech, ale neřešila jsem.😉

linee
20. lis 2017

@barca2018 pokud budes beze zmeny,na Vanoce te pusti,mne take pustili,prave kvuli psychice a po svatcich se vratis.Jinak Vanoce jsou az za mesic,co je docela dlouha doba,mysli na to,co je ted a zitra.Tatky je mi lito,ale ver,ze na takovou bolest to chce vzdy cas.Mamku si vezmete na Vanoce k sobe?

dzogobela
20. lis 2017

Hlavne klid 🙂 31. tyden uz je celkem ok, to si porad opakuj! Mam kamaradku,ktera lezela 14 dni v nemocnici s hrozicim porodem ve 27. tydnu, nakonec ji pustili a ona 3 dny prenasela. Vsechno bude fajn, hlavne hlavu vzhuru 🙂

barca2018
autor
20. lis 2017

Hlavu se snazim mit porad smerem nahoru... 🙂 .. Doufam v to, ze mala bude ROZUMNA po mamince a prijde na svet az po novem roce a me naprosto presne vyjde skrtani dnu.. 🙂) .. Dekuju

barca2018
autor
21. lis 2017

Holky, jeste se chci zeptat, kdyz odtece voda, jak to pak chodi? Nevim, co mam cekat a na co se pripravit, az se to stane?