Odtékání plodové vody?

sandrasevcikova
22. led 2021

Holky vím že se pořád ptám ale jak poznám že mi odtéká po částech plodová voda? Mám pocit že mi odtéká protože když se prudce zvednu ze sedačky nebo jdu na wc tak ze mě něco teče i když čůrat nepotřebuju nebo když sedím v klidu a pohnu se tak cítím jako kdyby ze mě něco občas odteklo. Ale kontrakce zatím nemám jen občas šílené křeče v podbřišku a bolí mě i záda. Já jen jestli mám čekat na kontrakce nebo jet raději do porodnice? Od rána pořádně ani necítím pohyby miminka. Ano já vím mám před sebou 5tý porod ale nikdy mi voda neodtékala vždy mi jí propichovali až v porodnici. Děkuji za rady

amazonkajanik
22. led 2021

@sandrasevcikova kolikátý týden jsi? Jinak,není problém,dát si vlozku a při tom úniku ji dovézt do porodnice,oni to tam poliji nějakou vodičkou,která mění barvu,když se jedná o plodovku. A třeba tě i rovnou zkontrolují. Já tohle neměla,max lehký únik moči, ale mě to šlo pak ráz na ráz. Voda,hlenova zátka,okamžitě kontrakce,překotný porod. Byla jsem prvorodička

leniczka23
22. led 2021

Bude to s největší pravděpodobností výtok, v těhotenství je běžný vodový výtok, má ho skoro 70% těhotných. Kdy jdeš na kontrolu? Určitě to řekni tam, oni to zkontrolují.

klokanka31
22. led 2021

@sandrasevcikova Za zkontrolování v porodnici nic nedáš...

mamikry
22. led 2021

@sandrasevcikova Mne odtekala plodova voda postupne. Nejdriv odesla zatka a pak co chvilku mokro. Male hlavickou tesnilo, takze neodtekla cela. Ale byla jsem uz 40+5, tak jsem radeji jela. Pokud jste pred porodem a obycejne se vma to nestava, tedy nemate vytok, radeji bych to nechala zkontrolovat.

amazonkajanik
22. led 2021

@sandrasevcikova teď jsem našla, vy jste měla 19.1. Hamiltona,tak bych raději jela do porodnice. Jinak,mě porodní bolesti začaly od zad,ale jelikož mě bolela v posledním trimestru skoro pořád,tak jsem to ignorovala.

mumisa
22. led 2021

Mě se tohle stalo v jeden den několikrát a druhý den ráno byla dcera na světě.

blka
22. led 2021

Mně tekl čůrek po noze. V porodnici na vlozce nic, ale po UTZ doktor řekl, že trochu odtekla, protože ji je míň. A že se někdy ten otvor uzavře.

kadarka
22. led 2021

Jela bych. Když začala odtekat mě, porodila jsem,... Za 22hod , ...ale jela bych zkontrolovat🙈

jjasmina
22. led 2021

Asi jen výtok, mě když odtekala plodovka, měla jsem durch mokrej zadek i přes rifle a ani dvě poporodni vložky to nedaly

codal
22. led 2021

@sandrasevcikova křeče v podbřišku můžou být klidně kontrakce, já měla bolesti jen ve spodní časti břicha celý porod a plodová voda to klidně být může. Vzala bych si vložka a nechala se v nemocnici zkontrolovat.

leymea
22. led 2021

Vem si vlozku a vyrazte do porodnice. Oni to zkontroluji. Ja mela malej unik plodovky u obou porodu. Jenze vzdy to "ucpali" hlavou a pak uz nic neteklo. U druheho porodu jsem mela doma roztok na rozpoznani plodovky tak jsem to vyzkousela abych nejela zbytecne. A plodovka se potvrdila. Jenze v porodnici na vlozce nic, pri vysetreni PA taky nic nezaznamenala. Prisla jsem si jak blazen, bylo mi receno,ze nerodim. Za hodinu a pul byl maly na svete 🤷‍♀️

hanulkaha
22. led 2021

@sandrasevcikova s plodovkou neporadim, me ji vzdy "pustili" az v porodnici. Ale ty krece v podbrisku budou nejspis kontrakce. Kdyz jsem rodila poprve, bylo mi receno, ze mam cekat na bolesti do celeho bricha a potom vyrazit smer porodnice... Tak ja neznalá cekala na tyto bolesti i presto, ze jsem mela uz pres dve hodiny ptavidelne silene bolesti pouze v podbřišku. Byla jsem stale doma, prisla dalsi bolest a s ni i neovladatelny silny pocit zacit tlacit 😮 okamzite jsme vyjeli do porodnice, ja mela kontrakci za kontrakcí a porad me to nutilo tlacit... Prijeli jsme do porodnice, ja kontrakce po minute, pri kontrole doktorem mi praskla voda a maly se okamzite zacal tlacit ven, taktak jsem dobehla z vysetrovny na box, narodil se 15 minut po tom, co jsem zazvonila na porodni saly. Dr mi potom rekl, ze mohu byt rada, ze mi drzela plodovka az do porodnice, jinak bych rodila doma, ani do toho auta bych uz nedosla 😮
Tot moje zkusenost s bolesti pouze v podbrisku 😉 urcite radeji jedte do porodnice, myslim, ze se cam rozjíždí porod, i ty bolesti zad tomu nasvedcuji... Drzim pesti 🍀🍀🍀

sandrasevcikova
autor
22. led 2021

@amazonkajanik 38 +4 jsem dneska

barmil
22. led 2021

@sandrasevcikova ja rodila 37+3 a začalo to tímhle, ucuravanim při pohybu, ja ale to lupnuti vody slysela /cítila. Zaclo to jeden den v 16hod, volala jsem do porodnice, řekli prijet, ucuravalo to nárazově, viděla jsem, když odešla zátka... dojela jsem tam až na 18:30, neměla jsem bolesti nic, tak jsem nepospichala, straší, že se musí do 2h, ale kapacky s atb mi dali stejně až za 12h od prasknuti vody.. přes noc se to rozjelo, krece do zad a bricha, ale jen od pupiku dolu, zada milionkrát horší než to bricho, porodila jsem druhý den v 10rano.

klokanka31
22. led 2021

@hanulkaha
@sandrasevcikova Kdybych já čekala na bolesti břicha tak porodím doma ☺ já měla jen bolesti v kříži, vůbec jsem netušila že rodím 😊

daasqua
22. led 2021

@klokanka31 Já to měla před pár dny podobné... mladej si pustil bazének a 2 hodiny klid, žádné bolesti. Pak začaly mírné kontrakce a najednou po dvou minutách takové megasilné, že jsem myslela, že manžel nestihne dorazit (15 min). Finiš byl tedy rychlý, nechápu, jak jsem se mohla tak rychle otevřít, také hodně bolesti v kříži.

martiniquest
22. led 2021

Ja takto netusila pred rokem. V noci ze me zacalo cosi tect (poprve mi voda lupla naraz, tak jsem byla pri druhem zmatena). Shodou okolnosti jsem ten den jela na kontrolu, tak jsem vzala vlozku na test a nic. At kdyz jsem se nechala vysetrit, tak to bylo jasny. Kontrakce zadne, nic. Nakonec to skoncilo prostinem a velmi rychlym porodem.

klokanka31
22. led 2021

@daasqua Teda tak to jsi měla rychlé 😯 u mě od první bolesti do narození malé to trvalo cca 32 hodin, ale po celou dobu stejná bolest v kříži, nepravidelně, žádné prasknutí vody ani bolest břicha... Naštěstí jsem začala blinkat a tak jsme jeli do porodnice, a tam jsem přijela už na 8 cm 😄

amazonkajanik
22. led 2021

@sandrasevcikova my byli 38+6. Dle ranní kontroly,porod bude za dlouho . Za 5h jsem měla syna na světě ...

sandrasevcikova
autor
23. led 2021

Tak holky už to mám za sebou v 10 ráno otevřená na 4 prsty a ve 12:50 byla Anežka na světě váží 3050g a měří 47cm

veroniquecz
23. led 2021

@sandrasevcikova moc gratuluji! Hlavně zdraví 🍀❤️

hanulkaha
23. led 2021

@sandrasevcikova moc gratuluji 🥰🍀 a preji hlavne zdravi ☺️

amazonkajanik
23. led 2021

@sandrasevcikova gratuluji 😊

klokanka31
23. led 2021

@sandrasevcikova Moc gratuluju, krásný jméno 🙂

codal
23. led 2021

Gratuluji ❤️

betty20
23. led 2021

@sandrasevcikova gratuluji ♥️

sandrasevcikova
autor
24. led 2021

děkuju moc všem

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru