Predčasný porod. Jaké mohly být příčiny, že k němu došlo?

Zodpovězené
12. únor 2020

Dobrý den,

mám dotaz. Prošla jsem předčasným porodem ve 24. týdnu a o miminko přišla. Následně mi řekli, že výsledky krve mám v pořádku. Dnes jsem se dozvěděla, že došlo u miminka k udušení v dutině děložní, ale nikdo mi neřekl, proč k předčasnému porodu došlo.

Má to nějaké příčiny, proč k tomu vůbec došlo, když i genetika 14 dní před porodem byla naprosto v pořádku?

Dá se tomu při příštím těhu nějak předejít, ovlivnit to?

Děkuji

Dobrý den,

bohužel, někdy se může stát, že děťátko odejde bez jakýchkoliv vysvětlitelných příčin, proto Vám asi nikdo nemohl přesně sdělit důvod předčasné ztráty. Doporučila bych Vám před dalším těhotenstvím návštěvu genetické ambulance pro vyloučení možných vývojových vad. Žádanku by Vám měl vypsat Váš gynekolog. V dalším těhotenství se již nemusí vůbec tato nešťastná situace opakovat.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová