Předklánění se na konci 1. trimestru - pro věci, u obouvání apod., vždy s následnou bolestí. Nemůžu tam nějak utlačovat miminko?

Zodpovězené
9. kvě 2021

Dobrý den,

jdu si k Vám pro radu. Jsem na konci 1. trimestru a vždycky, když se třeba 3-4x za sebou ohnu v pase - něco sbírám ze země doma, obouvám si boty (tenisky a není možnost si sednout) atd., tak mě hrozně rozbolí podbřišek, až tak nepřirozeně. Pak bolí ještě cca hodinu, a pak to většinou ustane, ale… nemůžu tam nějak utlačovat miminko?

Abych ho nějak neskřípla či cokoli. Někdy si k tomu sednu, ale ne vždy to jde, nicméně to bolí u stlačení při sednutí si a předklonění, např. k botám.

Chápu, že za pár měsíců už se neohnu vůbec, nicméně mám za sebou několik břišních operací a endometriózu 2/3. stupně, tak nevím, jestli může i toto nějak ovlivňovat tyto bolesti, ale přijde mi to až neúměrně tomu, co dělám. Není to žádná fyzická námaha - jen se párkrát ohnu, abych například vyzkoušela troje boty a rozhodla se, které si koupím a bolest je tu. Tak nevím, jestli škodím miminku nebo to bolí jen mě, každopádně bych se ráda dopátrala příčině, protože mi to moc normální nepřijde, aby mě po tomto hodinu až dvě bolelo břicho :(

Už se těmto pohybům zkusím vyhýbat, ale dnes jsem opět zapomněla, jak ještě nemám bříško, které by překáželo, tak mi to hned nedojde...

Děkuji Vám moc za názor a mějte hezký den!

Dobrý den,

Váš problém může pramenit z přetíženosti břišních svalů a děložních vazů. Doporučuji Vám, zavinout si bříško do šátku, několikrát denně se protáhnout v pozici na čtyřech, odpočívat na boku, s podloženým bříškem, dát si mezi kolena polštář, chodit pravidelně na procházky. Večer si můžete bříško namasírovat vhodným olejem.

Přeji brzkou úlevu.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová