Rychlé porody. Mám se obávat překotného porodu?

Zodpovězené
31. led 2020

Dobrý den,

první porod jsem měla kratší než 4 h (od první kontrakce po narození miminka cca 3,5 h). V porodnici jsem byla upozorněna, že druhé dítě bude s vysokou pravděpodobností ještě rychlejší, že si mám dávat pozor, abych stihla dojet.

Mám se nyní v druhém těhotenství obávat překotného porodu?

Mám spěchat do porodnice už na začátku kontrakcí?

Máme to do porodnice jen kousek, ale manžel se bojí, abychom to stihli (domácí porod nezvažujeme a nechceme).

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pokud máte obavy z překotného porodu, pak je vhodnější odjet do porodnice hned při prvních kontrakcích.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová