Jaký byl váš další porod po překotném porodu?

lenka421
24. led 2021

Pěkný večer všem maminkám, chtěla bych se zeptat, kdo prošel překotným porodem, který nebyl poslední, jak vypadal(y) porod(y) následující? První dceru jsem porodila velice rychle, druhý porod byl překotný- do porodnice jsem dojela jen díky tomu, že mi nepraskla voda a po prasknutí na sále byla dcera na tři kontrakce venku. Sami lékaři mi řekli, že kdyby mi voda bývala praskla doma, tak rodím v autě. No a teď mě čeká třetí porod a mám docela strach, abych neporodila doma na schodech. Jak to bylo u vás?

sudylichozrout
24. led 2021

@lenka421 Ja mela prekotny az ten treti a v aute jsem opravdu rodila. Do ctvrteho ditka nejdeme, ale kdyby jo, bala bych se, ze porodim ne za 20 minut, ale za 5 🙂

lenka421
autor
24. led 2021

@sudylichozrout ty brdo 🙄 a jak jsi to zvladla? Me prave presne tahle obava pronasleduje uz od druhého porodu protoze jsme vzdycky chteli deti tri. A ted kdyz jsem tehotna tak me to nejak nejde z mysli.

agneska7
24. led 2021

Já porodila syna doma od prasknutí vody cca30 min ( 2. Porod) třetí mě taky čeká ale já se bojím Spiš opaku že budu rodit několik hodin 😏 první porod byl taky docela rychlovka bolesti jsem měla jen nějaké 3 hodiny , ( 1. Porod) ,,,,, ,,,, teď je to těhotenství po 2 letech tak snad si to tělo pamatuje a porodim taky tak rychle 😆

mamikry
24. led 2021

@lenka421 Nemam osobni zkusenost, ale kamaradka rodila prekotne, bohuzel doma a konec panevni. Pri dalsim porodu mela velky strach, tak se nechala pred terminem hospitalizovat, aby se neco podobneho neopakovalo. Nastesti ne a rodila uplne normalne, nevim tedy cas, ale prekotny porod to nebyl.

sudylichozrout
24. led 2021

@lenka421 No jak, musela jsem. Rodil me muj tata, ajtak v duchodu 😂
Neni to takova tragedie, clovek jede na bazi instinktu a vlastne ty prekotne porody jsou za odmenu. Hned je hotovo, ani se nestihas rozkoukat, ze uz vlastne rodis. Nez si uvedomis, ze by se mohl stat pruser, mas ditko na svete. 🙂

lenka421
autor
24. led 2021

@mamikry To je dobre, ze ji umoznili hospitalizaci, vubec se ji nedivim. Utesujici je, ze ne po kazdem prekotnem porodu nasleduje uz jen serie dalsich prekotnych porodu 🙂

lenka421
autor
24. led 2021

@sudylichozrout Vim o cem mluvis nicmene neumim si predstavit ten okamzik kdy bych musela manzelovi rict "sjed ke krajnici a chytej hlavicku" 😀 Jeste spis doma ok, ackoliv chudaci dalsi dve deti kdyby byly u toho, v aute to jsi hrdinka.

betty20
25. led 2021

U druhé dcery jsem měla hodně rychlý porod, byla jsem ještě u babičky na návštěvě, kde mi praskla voda a vše se rozjelo, naštěstí pro nás byla porodnice nedaleko a stihla jsem na poslední chvíli dojít na sál 🙂 třetí dcera byla opak, přenášela jsem skoro dva týdny🙂 teď čekám čtvrté, tak jsem zvědavá, jak to bude 😁

jade85
25. led 2021

@mamikry můžu se prosím zeptat, jak ten překotný porod kp doma dopadnul? Je miminko v pořádku? Kamarádka předpokládám je, když pak otěhotněla a rodila znovu 🙂

mamikry
25. led 2021

@jade85 Bohuzel to dobre nedopadlo. Kamaradka v poradku je, za rok otehotnela znovu.

jade85
25. led 2021

@mamikry achjo, takže miminko nepřežilo? To je mi moc líto :(

mamikry
25. led 2021

@jade85 Bylo chvili v nemocnici, ale nemelo by zadny zivot, tak ho nechali v klidu odejit. Bohuzel.

azanka
25. led 2021

Měla jsem první porod hodně rychlej, před druhým jsem si raději nastudovala tohle: http://annakohutova.cz/prekotny-porod-jak-postu...
Naštěstí to nebylo potřeba, ale rychlovka to byla taky.

sylvusska
25. led 2021

Ja mela oba porody rychle, ale nerekla bych teda prekotne. Prvni vyvolany po odtoku a nic se nedelo, takze po vyvolani druhy den porod za 2h, coz nikdo necekal. Druhy porod syna rozjety kontrakcema, ale doktorka me dopredu upozornovala, ze jakmile budu mit kontrakce, ihned smer porodnice, ze jsem i tak otevrena na 2-3cm a ceka se na kontrakce, ze budeme doufat, ze nepraskne voda. Coz se nestalo. Ale stihli me teda jeste z porodnice po upozorneni me doktorky, at jedu na prijem, vratit dom, ze nerodim :D ze monitor nejevi znamky kontrakci a nalez je stale stejny. Ja jim tvrdila, ze mam kontrakce co 2-3minuty, jen nejsou bolestive, ale jsou. Za hodinu jsme byli zpet z kontrakcema po 1minute, uz blbe prodychatelne, behem 10 minut se to zmenilo, otevrena na 6, ze mi prasknou vodu, ze to porodim do 3h, tak doktor si odesel na kaficko, at ho pak zavolaji a PA praskla vodu, do 10 minut maly na svete. Ale tlaceni komplikovane, jinak by byl hned. Mel velkou hlavu, pak dilatace ramen, tema taky neprosel. Ale prasknout mi predtim nekdy voda, tak teda nevim, co by z toho bylo. Manzel se nervoval celou dobu, ze co kdyz to nestihnem, nebot mi bylo behem tech 10 minut hrozne. Takze me ceka ted v breznu 3. porod a uvidime. Spis mam respekt z toho, aby nebyly komplikace (opet mala ma velkou hlavu) a aby nebyl prave proti tem porodum porod dlouhy, ted oba vesmes co do bolesti 2h.

patypresdevaty
25. led 2021

První jsem neměla vyloženě překotný, ale na prvni dítě dost rychly (do porodnice jsem jela jen pro jistotu a nakonec jsem porodila za hodinu a půl). Druhý byl nakonec delší (asi 4 hod). Takže druhý rychlejší není pravidlo

lenka421
autor
25. led 2021

@azanka Diky za odkaz. Asi to je jedina moznost jak z toho nemit strach - pripravit se na to.

lenka421
autor
25. led 2021

@sylvusska S tim prasknutim vody to je skutecne zajimavy. Jak nekdy voda praskne a pak se den nic nedeje a musi se vyvolavat, a jindy naopak ve chvili kdy praskne je za 10 minut mimco na svete... Tak preji at vse v breznu probehne v poradku 😉

lenka421
autor
25. led 2021

@betty20 Tak to ja jsem taky druhou dceru prenasela 10 dni, ale kdyz uz se rozhoupala ze chce ven tak to slo rychle 😀

amirax
20. únor 2021

Rodila jsem vždy rychle. První porod vyvolávání necelé dvě hodiny, druhý porod asi 4 hodiny, třetí porod prekotny v autě na přední sedačce před nemocnic, od první kontrakce asi 3/4 hodiny, čtvrtý porod sice kontrakce delší dobu, ale bezbolestné, a když nastoupily citelně, tak to bylo do dvou hodin. Takže když sem rodila teď v lednu, doufala sem v rychlovku. I doktor říkal, ať dávám pozor a jedu hned do nemocnice, ať to stihnu. Ale nakonec musím říct, že opravdu každý porod je jiný. Od prasknutí vody 24 hodin a z toho 12 s bolestma a posledních snad 5 hodin už bolesti po pár minutách. Na druhou stranu je pravda, že od posledního porodu to bylo 11 let a je mi přes 40.

netopejr
20. únor 2021

@lenka421 tak to je asi nejlepší prevence připravit se na porod doma a na ceste - nco delat kdyz, sposuta.v3ci Ti naskoci, udelas je pak automaticky, kdyz je to.potreba, ale pokuds je nikdy neslyselay ses z nich vedle, zaskocena.... Muze byt dobre pro Tvuj klid napr.i domluvit si PA ktera by vas přijela zkontrolovat domů, pokud napr.nechceš pak jet do porodnice ,branit se oddeleni ditete, jeho vlozenk do termoobalu misto k Tobe do narucey pozorovani 24.hod, "nejlip" separátně, pze porodit doma/bez lekare je prece alarmujici a musi se to dat picitit. A ono teda v nociy po vykonu, natoz treba v zime, takove presuny nic.moc. Stejne jako auto, kdyz uz fakt rodis, je peklo. Sanitka nemusi byt lepsi, pokud Te nuti lezet nebo.sedet, a miminku treba zrivna tato pozice nesvědčí anebo je porod tak daleko, ze uz se to nedá....ale jejich pojeti bezpečnosti.... Pokud do porodnice za kazdou cenu chces.dorazit, tak si predjednat hlidani starsich deti, odvoz napr.nekym zd sousedstvi, kdo pracuje doma a je ochoten...ale zrovna tak muze byt zacpa neo nehoda (nebo ledovka,.takze se pripravit - polohy , polstar, rucnik pro mimi ap.) a mezitím volat do porodnice (muze ridic at ma cislo), aby vas cekaly, nenechat see.odbyt, kdyz reknou ze maji plno a/nebo vas budou posilat jinam. Vsechny sily upnout timto směrem, ale stejně doporucuju se pripravit na to, ze to nestihnes - aspon v ramci prvni pomoci svemu dítěti, nez sanitka dorazi, nebo vy do te porodnice, především tedy situacey kdy dite po narizeni nedycha. Oproti tomu placentu řešit nepotrebujes vubec, ta ma cas. Ale potrebujes vedet, co delat,.kdyz je kratka, takze dve gumicky a nuzky u sebe.
Můžeš zkusit se nechat hospitalizivat pri prvnim naznaku porodu, ale pak to.zrovna muze byt, ze tri dny bude trochu jo, trochu ne, aby ses nedkstala do zacarovanyho kolecka. A kdyz zustanes doma, nez bude opravdova znamka, ze porod bezi, a uzse nezastaví, tak to treba nestihnes.
Někdo manvsechny rychke,.ale.zrovna tak casto po nekolika velmi rychlych je jeden pomaly. Tezko radit a předvídat se to neda. Najdi si cestu, ktera provas bude psychicky nejprivetivejsi a priprav se na vsechy pravdepodobne varianty. Kdo je pripraven, neni zaskocen. 😉
(Ovsem pokaždé je neco trochu jinak, nez predpokladas.)

netopejr
20. únor 2021

@sylvusska To spis zni, ze to dirupci urychlili a syn nebyl jeste dorotovany. Zalezi i na poloze (Tvoji) a jestli s jeho vylodenim spechali, pze normalne tam je mezicas, kontrakace hlava, kontrakce treba jeste jedna nez vyjde, mezicas, dite se stáčí, a az pak bud vyklouzne samo nebo kontrakce nebo instinktivne lehce pritlacis. Ale fakt to dite potrebune cas, nez se správně stoci.
Dirupce je potreba pouze , pokud je hlava prakticky venku, dite ve vaku a nema moc jak vylezt, pak staci lehce natrhnout vak blan.
Dirupce brzy ma riziko infekce a toho, ze kdyz se.pak ten porod nerozjede , bezi vam cas jinak nez kdyz voda nepraskla - to se da cekat dlouho a nekdy se rodi dlouho. V pripade, ze voda odtekla, tak se 2 dny cekat nedá a vede to k serii zakroku, ktery konci zbytečnýma vetsima poranenima casto matky i ditete, sekce treba nebo velke natrzeni, hypoxie miminka, jipka, kyslik.... Pro porod je vyhodnejsi, kdyz ta voda praskne pozdeji, i z mechanickeho hlediska.
Takovej ceskej zvyk praskat vodu, neni to obv.potreba, rozhodně to nema pozitivní vliv na porod, ale oni se tim snaží ten porod.urychlit.... a driv se to proste tady delalo a zvyk pretrvava... No a pak nemas dorotovany mimino - vetsi deti potrebuji vic casu, tedy obvykle.
Preju krasnej porod!

sylvusska
20. únor 2021

@netopejr dekuji za nazor, taky si myslim, ze blbe dorotoval. Od toho prasknuti vody oni vubec nesouhlasili, abych zmenila na monitorech polohu, ktera nesla ani pri tech kontrakcich vydrzet :( ze. To jsem byla myslim na 7cm. Ona byla i zkalena voda do zelena, takze se musi byt 20minut na nich. Ale to tezko, ta hlava uz hned dole branila odtoku, ihned byla v porodnich cestach, takze spousty vody zustalo az za hlavickou a muselo se pry resit hned, pak ho i odsavali, nalokal se ji. Takze u te dilatace raminek, nejak necekali :( oni mi ani nerekli, co tam delaji, co se deje, ale resili to hrozne rychle. Prave dcera byla vyvolavana, tam byl hladky prubeh, ikdyz taky otevreni ze 4cm na 10cm za 30minut. Ale tam uz ta voda odtekla den predem. Ale stihla se jen 1/2polovina tablety, zadna kapacka a nic. A

Ted proste chci jet do porodnice nadoraz az, pokud to pujde. Snad tentokrat bez komplikaci a bez zasahu personalu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru