36.tt, měkký a krátký čípek, bolest v podbřišku. Jaké byly příznaky porodu u Vás?

ilema
20. říj 2019

Pěknou neděli, holky. Skolila mě střevní chřipka, tak si to utrpení kratím na netu a hlavně tady. Jsem v začátku 36. týdne a minulý týden mi doktor řekl, že mám už měkký a hodně krátký čípek, že už to může brzy přijít. A zrovna dneska mě celý den hodně poboliva v podbřišku. Tak mi to jen proběhlo hlavou, jestli to třeba není příznak blížícího se porodu, kdyby mi to doktor neřekl, asi bych se nad tím tak nepozastavovala. Vím, že každá to má úplně jinak, u první dcery mi praskla voda a podle toho jsem to poznala, kontrakce přišly až po té prasknute vodě, před tím ani náznak. Tak jen pro odlehčení mého trápení, abych přišla na jiné myšlenky, jak jste to měly vy? Kdy jste poznaly, že už se to blíží, jaké jste měly příznaky?

eva118
20. říj 2019

Praskla mi voda 😀.

vrabcak0007
20. říj 2019

@ilema pred peti lety rovnou kontrakce, na ktere ani sprcha nepomohla...vodu pichali az v porodnici..soucasny priznak je ten, ze lezim na pokoji v porodnici s kanylou v ruce a cela nervozni cekam na zitrejsi dopo, kdy by mel vypuknout CS 😉

petruuushkaaa
20. říj 2019

@ilema tak podobne, zacalo mi trosku pobolivat v podbrisku, na jidlo jsem nemela ani pomysleni, bylo mi na zvraceni cely den.. kontrakce pak byly pravidelne po 10-12 min, vzdycky rejpnuti, zkracovalo se to a vecer uz jsem nemohla spat, sprcha to nerozehnala, kontrakce po 3-4 min, tak jsme radeji jeli, voda praskla v porodnici az rano a maly se narodil tri hodky potom 😊

ilema
autor
20. říj 2019

@petruuushkaaa tak to jsi mě moc nepotěšila 😁 aspoň 14 dní navrch jsem si říkala, že dám... Ale ono je to nakonec stejně překvapení, kdy to přijde. Samozřejmě, že mě napadlo, jestli je to fakt střevní chřipka a jestli se náhodou tělo nečistí dopředu.

ilema
autor
20. říj 2019

@vrabcak0007 Jeee, tak to držím palce, ať to zítra dopadne na jedničku a brzy si ten malý zázrak pochováš 😉

xcassiopea
20. říj 2019

já se vzbudila ve 2 ráno kopáním jako docela často a šla jsem čůrat, náhle jsem se úplně vyprázdnila ze všech možných míst a pak začaly kontrakce. Druhý porod začali doktoři.

vrabcak0007
20. říj 2019

@ilema moc dekuju, bobky mam velky..co ti budu povidat..tak at jsi brzo fit a mas taky vse zdarne za sebou 😊

misicka1988
20. říj 2019

@ilema Poprvé mě vzbudilo mokro - praskla voda (39+0) Po druhé se mi rozjížděly kontrakce 2 dny, než se začal rozjíždět porod, vodu praskli při porodu (41+0) Po třetí jsem večer usínala s lehkými nepravidelnými kontrakcemi, k ránu trošku zpravidelnělo a zintenzivnělo. Naložila jsem se do vany, nepřestalo to. Pak jsem začala trochu krvácet, tak už bylo jasno. Voda mi praskla akorát když jsme přijíždějí na parkoviště k porodnici (41+1)

odula
20. říj 2019

U prvního praskla voda. U druhýho vůbec nic (při příjmu otevřená na 8 bez bolesti), u třetího tri dny neefektivnich kontrakci... který nakonec začaly bejt efektivni. Tož si vyber. Mám dojem že i kdybych rodila 4 tak budu zas jak vyvorana myš, protože to bylo pokazdy úplně jiný;) jinak jestli máš střevní chřipku tak tě spíš bolí břicho z toho. Hodně štěstí každopádně;)

ilema
autor
20. říj 2019

@odula však právě, jen mě to zajímá, nečekám vůbec, že to bude mít stejný průběh jak u prvního, tak pro zajímavost se ptám...

odula
20. říj 2019

@ilema no jenže já třeba jsem si naivně myslela že když už tedy potřetí, tak uz přece "musím vědět". Ha ha.Byla jsem vyjukana jak prvnička :D až je ti brzo líp ⚘

katka_nedo
20. říj 2019

Rozdil od poslicku je ten,ze prave porodni bolesti opravdu hodne boli,ze te to uplne paralyzuje.Jak rikala sestra v porodnici,uz se nesmejete,tak to uz bude ono

odula
20. říj 2019

@katka_nedo mno... já jsem u třetího měla "posly", a paralyzovalo mě to slušně. až jsem si myslela že rodim. normálně jsem lezla po 4. A podotykam, že už jsem věděla, co jsou porodní bolesti. Takže... je to fakt naprd, jak je to pokaždý jiný. :D

katka_nedo
20. říj 2019

@odula Tak ja mohu po dvou porodech rici,ze v tom rozdil byl u me takovy.Jen u syna odesla zatka a porodila jsem za 12hod.U dcery odesla zatka,praskla voda a behem cca 3hod byla dcera venku

petruuushkaaa
20. říj 2019

@ilema ehm, tak jak, rodime? 😁

urtica
20. říj 2019

Hmmmm...tak jen pro info diskuze, kterou jsem zakládala letos na konci ledna: https://www.modrykonik.cz/forum/zdravotni-komplikace-v-tehotenstvi/strevni-chripka-behem-porodu/

zuuzav
20. říj 2019

@katka_nedo a vidis, me zrovna rikala dula, ze jsem jeste hrozne vesela a chechtam se, ze to jeste nebude a tak tak jsme nakonec stihli dorazit do porodnice😂

johannka1
21. říj 2019

Dopoledne me zacalo pobolivat bricho, uplne stejnej pocit jako pri zacatku menzesu. Pak to zacalo trochu vic kolem poledne, ale zas mi to neprislo uplne nejak velky, sla jsem ven se psem a najednou jsem dostala hroznej strach, takovej zvlastni pocit uvnitr tela, jen jsem prisla domu tak sup na velkou, zacinaly kontrakce, tepla vana mi pritizila, ve ctyri v porodnici, v sest hotovo.

veronika_aki
21. říj 2019

Byla jsem prvorodicka, ve 40. tydnu a dva dny jsem byla presvedcena ze mam zarazene vetry 😀 Bolesti nepravidelne a spise ve strevech nez v podbrisku. Druhy den jsme jeli do nemocnice, kde jsem je i pres pokrocile těhotenství presvedcovala, ze chci na pohotovost, protože mam zarazene vetry. Pani na recepci se tvarila pochybovacne a odeslala me stejne prvne na porodnicke, kde mi zjistili, ze jsem v pulce porodu. Prekvapeni 😀 takze asi tak 😁

nikynikol25
21. říj 2019

Ahoj já měla to samí a byla jsem 36+5 a rodila jsem skoro o mesic dříve nez jsem mela,malej se my uz tam nevesel,ráno mě vzbudilo lehké bolení podbřišku,pak to prestalo,odpoledne jsme s přítelem jeli do svého baru zase se občasné slabé bolesti vrátily.Pak z niceho nic na mě šli návaly horka a co 5 min.bolesti slabý.Okolo 17hod.jsme radši jeli s kamarádem domů,co jsem vystoupila s auta tak my praskla voda a já myslela že jsem se počurala.Prisla jsem domů a hned jsem letěla na záchod pritel celej vyplašenej at netlacim.Balil my věci a já musela bejt na záchodě protože to že mě strašně teklo.Okolo 17:30 už jsem byla v nemocnici a to už ty bolesti byly teda silný a já tam přijela na 5cm otevřená do 18hod.na monitoru a to teda už fakt byl mazec pak mě dali hned na box jednou jsem šla do sprchy a to ty bolesti byly fakt silný no a zvonila jsem na doktorku v 18:30 a byla jsem plně otevřená a malej se narodil v 19:05 takže to byl fofr a to jsem byla prvorodička.Takze to může být klidně ono

petrak15
21. říj 2019

2 porody a zpetne jsem si uvedomila, ze jsem se ten den nebo den predem porad litala na velkou, jako hodne. Prvni porod zacal kontrakcema a druhy vodou.

v_erunka
21. říj 2019

U obou mi praskla voda. U druhého mi už od 37tt doktorka říkala, že se další týden už neuvidíme a rodila jsem přesně v termínu 😂

ilema
autor
21. říj 2019

@johannka1 tak to byla rychlovka, to závidím 😉doufám, že to budu mít podobný. Já stále 2v1 čekám na kontrolu ve středu a třeba se něco dozvím. Nad ránem jsem byla trochu na pochybách, protože mě k tomu podbřišku začalo slušně bolet v kříži a přidala se bolest kyčlí i zvenčí, ale trochu to samo od sebe ustoupilo, tak se nic neděje.

ilema
autor
21. říj 2019

@nikynikol25 ty jo, taky rychlý porod, jsem ráda, že si to od vás čtu, trochu se samozřejmě bojím a když tak čtu, jak to šlo u vás rychle, jsem klidnější.

ilema
autor
21. říj 2019

@v_erunka to tak bývá 😁 říkala jsem si, že to nakonec bude přesně naopak a žádný co nevidět, jak mě doktor postrašil...

srdicko123456789
21. říj 2019

Tak já byla den před porodem divná nedokázala jsem se na nic soustředit to jsem byla zrovna na úřadě.A vůbec jsem se nemohla ani soustředit na nic paní na mě mluvila mě tam chytali bolesti vystrelovali mi až do stehen takže den na prd 😁druhý den ráno jsem jela sanitkou na sál

ocetnicek
21. říj 2019

Absolutně žádné, jeste 2 dny před porodem mi v porodnici řekli, že to nevypadá a že za týden vyvolame. No a za 2 dny praskla voda a hned začaly bolesti po 2 minutách.

nikynikol25
22. říj 2019

@ilema taky jsem se toho bála ale jak to přijde tak ani na to nemáš pomyšlení se bát,vůbec nad tím nepremyslis jen to at to máš za sebou

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru