Streptokok. Je to v těhotenství časté?

Zodpovězené
21. únor 2021

Dobrý den,

jsem ve 37+2 týdnu těhotenství a zjistili mi v porodnici streptokoka. Mám z toho obavy, ale ne kvůli sobě, ale kvůli miminku. Paní doktorka říkala, že mi před porodem dají infuzi.

Je to prosím časté ten streptokok?

Děkuji

Dobrý den,

streptokok je zcela běžnou bakterií v poševní flóře. Pokud je přítomen v těhotenství, pak je možnost podstoupit antibiotickou profylaxi těsně před porodem. Je však minimální riziko přenosu na vaše děťátko. Nemějte tedy obavy.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová