Streptokok-infuze. Musím ležet?

vivien0607
4. srp 2020

Ahoj holky, možno trošku vtipná otázka, tak vás možno pobavim, ale srotuje mi to od rána v hlave, tak sa spýtam na vaše skúsenosti. Mám pozitívneho streptokoka, takže klasika, pri pôrode mi budú podané ATB. Predpokladám že cez infuziu... Nikdy som však žiadnu infúziu nemala a vlastne asi ani nikoho nevidela, takže si to neviem predstaviť🙈. To musím ležať(mám takú predstavu kapaciek) alebo je ta infuzia vymyslená tak,aby neobmedzovala pohyb? Neviem si to to totiž predstaviť, že pri kontrakciach budem ležať? A jak dlho trvá to podanie ATB?

sarah1999
4. srp 2020

@vivien0607 Já dostávala ATB, akorát teda kvůli něčemu jinému a musela jsem sedět 🙈 Bylo to asi nejdelších 45 minut v mým životě 😀

ekou
4. srp 2020

@vivien0607 ja atb dostala formou kapacek (idelani je pry, kdyz se atb stihne podat 2x pred samotnym porodem). Takze jsem si polezela 15 min a za cca 2 hodiny jsem si znovu polezela 15min a bylo to v pohode. Jelikoz voda mi praskla az potom a pak to byl ficak :D

acttivia
4. srp 2020

Já jsem měla kapačku sebou v koupelně zavěšenou na stojanu a normálně jsem u toho skákala na míči a sprchovala si teplou vodou břicho, přítel mi držel tu ruku s kanylou nahoře mimo vodu.

vivien0607
autor
4. srp 2020

@acttivia A jak dlho ti to asi kapalo? Tiež tak tých 15 minút?

krupka3
4. srp 2020

Nenech si je dat, a je po problemu.

vivien0607
autor
4. srp 2020

@krupka3 🙂 hm, na to si asi netrúfam. Riziko nákazy vraj teda nie je až tak vysoké, ale v tomto chcem byť opatrná 🙂

anguly
4. srp 2020

Dávali mi infuze asi 5x. Pokaždé v těhotenství (nebo při porodu) a vždycky mi dali stojan se kterým můžu chodit...
Jen 1x, když mi dávali transfuzi krve jsem opravdu musela ležet... Prý se to tak dělá vždy.
Takže v klidu. Dá se to zvládnout v pohodě, jen je třeba dávat pozor, aby to opravdu kapalo a např. neskrcovat ruku, když je to píchnutý v ohybu (ale to ti určitě řeknou 😉)

vivien0607
autor
4. srp 2020

@anguly dekuji 🙂))

joy85
6. srp 2020

@vivien0607 me infuzi dat nestihli 😂jaka to byla rychlovka. a taky se nic nestalo.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru