Těhotenství, chlapeček o týden větší. Znamená to, že do porodu bude veliký?

Zodpovězené
19. srp 2020

Dobrý den,

dnes jsem byla na kontrole u svého gynekologa. Jsem 27.tt+5. Dělal rychlý ultrazvuk a řekl, že chlapeček je o týden větší. Nic víc.

Znamená to, že do porodu bude veliký?

Je to moje první těhotenství a mám úplně strach, aby jsem nerodila obříka. Těhotenskou cukrovku nemám, ale i tak si mám dávat pozor na sladké a na ovoce.

Předem děkuji za vysvětlení.

Hezký den.

Dobrý den,

údaje o velikosti dítěte dle ultrazvukového měření nemusí být vůbec přesné a nemusí to znamenat, že Vaše dítě je velké. Hmotnost dítěte se může měnit během celého těhotenství. Věřím, že při příští kontrole už přijde uklidňující informace pro Vás.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová