Váha miminka v 36. týdnu těhotenství 🙂

sarkoc
30. zář 2015

Ahoj,
omlouvám se, jestli už tu podobná otázka je, ale na tento týden těhotenství jsem ji nenašla...byla jsem dneska na kontrole v 36+0 tt a doktorka zjistila dle ultrazvuku, že malá má cca 2900g a prohlásila, že to teda bude dobrý obřík a že by to rodit nechtěla (super povzbuzení no :D)...je to opravdu tak moc? Jako já i manžel jsme hodně vysocí, takže se dalo předpokládat, že mimi bude spíš větší, ale měli jste to někdo také tak moc (dle doktorky)? A hlavně ty ultrazvuky nejsou vždy úplně přesné ne?
Dík za názory 🙂

kocour1
30. zář 2015

Ahoj, mám zkušenost, že podobné odhady lékaře jsou většinou velmi orientační. Se mnou rodila v porodnici holka, které něco podobného Mudr. říkala, měla připravenou výbavičku ve velikosti 62 a nakonec se jí narodila v termínu holčička, která měla 47cm a něco málo přes dvě kila🙂...vše ji plandalo a ona neměla nic menšího🙂...
Já osobně jsem rodila druhého syna o tři týdny dřív, tedy v 37.týdnu a měl 51cm a 3,2kg...dcera měla víc a rodila se lépe (holčičky mají menší hlavičku a na té záleží🙂 )...takže rozhodně se nemusíš bát a hlavně, ono při porodu tu velikost ani nepocítíš...opět mám kamarádky, které měly děti kolem čtyř kil a ani jeden steh a zrovna ta z porodnice měla pidi mimi a přesto byla šitá...
Držím palečky a hladký průběh porodu a hlavně zdravé miminko🙂

lv
30. zář 2015

liší se to cca o 500g takže od 2300, po 3400, což asi fakt néé..a i kdyby, co naděláš 😀
odhad mých neteří byl v 31tt kolem kila, no narodily se 32+5 a přes 2kg obě

m21elis
30. zář 2015

já měla odhad taky 2900 zhruba okolo tohodle týdne, v den porodu odhad 3555 a malá se narodila 3670, takže je fakt +- 300-400g

verunatom
30. zář 2015

áááleeee klid náš malej mel 4000g 51 cm a jeden steh venku dva uvnitř 3 zatlačila vše ok pijte hodně maliník.ted čekám druhe a snad bude mensí aby mě nestrihli

twaina
30. zář 2015

já měla odhad v 36 týdnu 3.600 g - skutečná váha 4185 g 😀 takže neboj, ono to tak hrozný nebude 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru